Gönderen Konu: Zanaat-ul Riya, Biri Aldatırken Öteki Aşkına Eşkiya  (Okunma sayısı 841 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı complication

• Tanrı Misafiri
  • *
  • Site puanı: 1
  • trenlere taş atmazdım, akıllı bir velettim...
  • Fakülte: Mühendislik Fakültesi
  • Kayıt Dönemi: Mezun
Şimdi soğuk bir hücre odasına kilitlenen bir zavallı var ruhun derin vadilerinde
/>Gözleri ağlamaktan kıpkırmızı, elleri buz, bacakları titrer bir halde yaka paça buz tutmuş bir kodese atılan bir zavallı
/>İnanmış, çok sevmiş, bir kız uğruna herşeyi göze almış, sevmiş yani aklı da gönlü de divane
/>Fakir ama onurlu, demir bilekleriyle hayatını kazanan dağ gibi adam şimdi yerle bir virane, hem de öyle böyle değil
/>Anadolu erkeği bu nihayetinde sevince gözü de gönlü de başkasını görmez olur
/>Ne bilsin aldatma nedir, sevdadan değerli ne ola ki?
/>Buz gibi kodeste kaynar durur garibin kanı fokur fokur
/>Hala kulaklarında dolanır 'Bitti' diyen bir ucuz şeytani ses
/>O ses ki uğruna öncesinde feda edilmiş bir hayat, ta ki gele ciğerden o son nefes
/>Delikanlı mağrur, tedirgin, ürkek ve bir o kadar da şaşkın, yanaklarda gözyaşları buz gibi
/>Eğilmiş baş öne, iki el şakaklarda, hani tutsa dayasa biri alnına silahı hissetmeyecek beynindeki kurşunu bile
/>Hala soruyor ne ola ki sevdadan daha değerli olan?
/>Ve o hiç ihtimal vermediği acı ihtimal!
/>"Para için satılmış olmasın o koca gönlün delikanlı?" der gibi olur biri ruhun derinliklerinden
/>Dağ gibi adam doğrulur kaskatı kesilir ve tüm gücüyle duvarlara yüklenir, ne başı ne yumrukları kurtulur kan kırmızısından
/>Biri zengine varır yani yüzü güler mutluluğun fanisini seçen gönlü gayet de huzurludur
/>Oysa diğeri kendini yer bitirir çıkamaz bir ömür ızdırap zindanından
/>İnanmanın bedeli aşkın keskin bıçaklı zincirlerine dolanmak mıdır her zaman?
/>Ya da aşkın pamuksu kollarını haketmez mi her böylesine seven?
/>Hadi hepsini geçtik ne olacak musallaya yattıkları zaman? Ya sonra yani?
/>Gönülde baki kalan aşkın mı dersin, kefene bile cep diktirsen seninle çürüyecek paran mı?
/>Kız kendine bu soruyu hiç sormaz, bir koca ömür sefa içinde geçer
/>Delikanlının ömrü boyunca başı yerden kalkmaz, gönlündeki yara zaten kanser eder bir ömür cefa içinde seyreder
/>Herkes çocuklarına parayı miras bırakabilir
/>Ama herkes aşkın gerçeğini miras bırakamaz onlara
/>Söz biter, para biter, ama aşk bitmez
/>Dünya döndükçe, aldatanlar da tükenmez, ölümüne sevenler de
/>Hatta şu an birileri yine maddiyatı seçtiler, seçiyorlar, seçecekler
/>Onlara inat birileri de insanlığın gereğini, maneviyatı seçiyor, tıpkı filmlerdeki gibi...
/>
/>
Gökyüzü! Kimseye verme sırrımı, adını sırdaş koydum!

Çevrimdışı ejderman

• €jderMan
  • GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 45
  • Fakülte: Sakarya Meslek Yüksekokulu
  • Kayıt Dönemi: 2006
Ynt: Zanaat-ul Riya, Biri Aldatırken Öteki Aşkına Eşkiya
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2012, 08:44:41 ÖS »
güzel paylaşım olmuş :)
€jderMan
/>
/>-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
/>SENSIZLIGI BUZLARA YAZDIM; GUNESTE ERISIN DIYE. HASRETI SAHILE YAZDIM; DALGALAR GOTURSUN DIYE. ADINI KALBIME YAZDIM; BIRLIKTE GOMULSUN DIYE...  :)
/>---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
/>
/>
€jderMan

Seo4Smf Tagleri: biri riya zanaat aldatırken öteki eşkiya aşkına 

Facebook Comments