Gönderen Konu: TFF'ye, Avcı'ya ve taraftara sitem ediyorum  (Okunma sayısı 435 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lannister

• Tanrı Misafiri
  • *
  • Site puanı: 0
  • Fakülte: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Kayıt Dönemi: Mezun
TFF'ye, Avcı'ya ve taraftara sitem ediyorum
« : Kasım 16, 2012, 10:14:43 ÖÖ »
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, milli takımımızın Danimarka ile oynadığı maç, sarı lacivertli takımın son durumunun yanı sıra gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı...
/>
/>FB TV’de yayınlanan “Teknik Analiz” programına katılan Aykut Kocaman’ın hedefinde Türkiye Futbol Federasyonu, Danimarka maçında galatasaraylı futbolcuları dinlendiren Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve şaşırtıcı olarak fenerbahçe taraftarları vardı.
/>
/>Kocaman, ay yıldızlı ekibimizin Danimarka ile oynadığı 500. maçıyla ilgili “Rakamlar ve tarihler önemlidir. Bu ortamı yaratacak taraftar grubu statta yoktu. Oyuncuların kendilerini kontrol etmek istedikleri belliydi, özel maç olduğunun farkındalardı” diyerek şöyle devam etti...
/>
/>HAYAL KIRIKLIĞI İÇERİSİNDEYİM
/>
/>TFF’ye ve Abdullah Avcı’ya sitemimi iletiyorum. Ligler çok sıcak. Rakiplerimiz açısından da öyle. Başlangıç itibariyle rakiplerimizden biri cuma günü oynuyor biz ise cumartesi günü. 5 oyuncumuz Milli takımdaydı, 3’ü 90 dakika oynadı. Bize sorulup, oynayacağımız maç pazar gününe alınabilseydi iyi olurdu.
/>
/>- Antrenörün de bunu dengelemesini beklerdim. Nispeten TFF maç tarihi ile ilgili olarak Eskişehirspor ile oynayacağımız maçı pazara alabilirdi. Bu olanağımızı elimizden aldılar. Hayal kırıklığı içerisindeyim. Eşitliğin olmadığını bilmiyorum. Üstelik oyuncularımız diğer takımlardan çok daha fazla maç oynadı.
/>
/>- Milli futbolcuların sahada kendilerine de bir şey olmasını istemediğini görebiliyorduk. Hasan Ali ve diğer oyuncularımıza bakıldığında pek de sağlıklı hamleler yaptıkları görülmüyordu. Hasan Ali’nin yanı sıra Gökhan Gönül de aynı durumdaydı.
/>
/>İSTEMEDEN OLAYLARIN İÇİNE GİRDİK
/>
/>FENERBAHÇE’nİn de genel değerlendirmesini yapan Aykut Kocaman, milli takımla ilgili serzenişte bulunurken, daha önce grup maçları oynandığında ay yıldızlı ekibe gönderdikleri oyuncularla ilgili tek kelime konuşmadığını hatırlattı ve “Maç planlamasıyla ilgili bana danışılmaması sıkıntı yarattı” diye konuşup Fenerbahçe taraftarlarına da sitem ederek şunları söyledi...
/>
/>- Sezonun başında, sahanın dışındaki bölümün çok daha zorlu olacağını bekliyordum. Her şeyimizi tamamen Spartak Moskova maçına doğru götürmeye çalıştım. O maç kulüp için önem arz ediyordu.
/>
/>- Ancak içerisinde istemeden benim de bulunduğum öyle olayların içerisine girdik ki, maç ikinci planda kaldı. Bana sitemler vardı ama bu sitemleri Fenerbahçe ailesine göndermem lazım. Takımın içerisindeki şeyler maçın önüne geçmemeliydi. Olaylar tura maloldu.
/>
/>Özgür için kalbim sızlıyor
/>
/>ÖZGÜR Çek’in kulübün oyuncusu olduğunu söyleyen Aykut Kocaman “Onu kadroya alamadığım için kalbim acıyor. Beni oyuncu seçme konusunda biraz daha zorlamalarını bekliyorum. Kadroda 23 tane oyuncu var. Oynamayan oyuncuların ise performanslarını kupa maçlarında göreceğiz.. Bilhassa Özgür’ü kadroya alamadığım için kalbim sızlıyor” diye konuştu.
/>
/>Saygı bekliyorum
/>
/>“Bazı yaklaşımlarıma, alaycı yaklaşanlar var. Kafalarını bu işe yoruyorlar. Saygı bekliyorum. Çünkü, Avrupa ile farkımızı görmeye çalışıyorum.”
/>
/>TAKIMININ topu daha fazla ayağında tutması gerektiğini kaydeden Aykut Kocaman, “Bazıları bu yaklaşımıma alaycı yaklaşıyor. Futbolun dışından gelen insanların bu sözlerinden artık utanıyorum” dedi.
/>
/>Teknik Direktör Aykut Kocaman, futbolun sadece koşmak olmadığını ifade ederek şöyle devam etti...
/>
/>- 29 yıl futbolun içerisinde kalmış bir kişiyim. Oynadığım yıllarda teknik bir isim olarak biliniyordum. Şimdi futbolcuların yetenekli ve teknik oldukları biliniyor. Ancak futbol gelişti ve artık futbol koşmadan oynanmıyor. Topu tutuyorsun da ne oluyor değil; gücün varsa topu tut. Sonra üstünü kalite ve hız ekle. Temeli bu olsun. Futbol sadece koşu değildir. Bunu dudak bükerek söylemesinler. Kafamızı sadece ve sadece bu işe yoruyoruz. şampiyonlar ligi’ndeki takımlarla aramızdaki farkları görmeye çalışıyoruz. Lütfen biraz saygı.
/>
/>Türk futbolu koşmak zorunda
/>
/>REAL Madrid’in İspanyol yıldızı Xabi Alonso örneğini veren Kocaman, “Maç başına 13 km. koşuyor. Koşmak zorunda. Ben bunu söyleyince beğenmiyorlar. Koşacağız, koşmak zorundayız. Sadece Fenerbahçe’yle ilgili söylemiyorum, Türk futbolunun bunu yapması gerek. Bu olmadan olmaz. Topun sende kalma süresini artırmak gerekiyor. Topu tutma sanatıyla ve çok koşmak, kaliteli koşmak önemli” dedi.
/>
/>Hürriyet > spor haberleri > futbol son dakika

Seo4Smf Tagleri: ediyorum tffye avcıya taraftara sitem 

Facebook Comments