Gönderen Konu: sizlerde biimle olun yaz okulu için elele  (Okunma sayısı 3008 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sonumut54

• Tanrı Misafiri
  • *
  • Site puanı: 0
sizlerde biimle olun yaz okulu için elele
« : Nisan 14, 2007, 03:34:12 ÖS »

/>
/>YAZ OKULU DEĞİL BÜTÜNLEME SINAVI İSTİYORUZ
/>
/>
/>
/>Bizler, Sakarya Üniversitesi öğrencileri olarak, içinde bir çok adaletsizlik, haksızlık, yolsuzluk ve vicdansızlık uygulamalarını barındıran,  öğretmenleri vicdanı ile cüzdanı arasında tercih yaptırmak zorunda bırakan ve maalesef de bir çok öğretmenin cüzdanını tercih etmesini sağlayan “yaz okulu” uygulamasının kaldırılarak eskiden olduğu gibi “bütünleme sınavı” hakkımızın tekrar geri verilmesini istiyoruz.
/>
/>
/>
/>Bir süreden beri üniversitemizde uygulanan “yaz okulu” uygulamasını biz öğrencilerin istememesinin sebepleri şunlardır.
/>
/>
/>
/>1)Yaz okulu, güz ve bahar dönemlerine göre, çok daha fazla ücret ödenerek ders alınabilen bir dönem olduğu için, sonuç olarak bu ücreti yatırabilecek öğrencilerin bir sınav hakkı daha elde edebildiği, bu ücreti yatıramayan öğrencilere sınav şansı tanımayan böylece “eğitimde eşitlik” ilkesini bozan bir uygulamadır.
/>
/>2)Yaz okulunda bir ders ancak sene içinde belli sayıda başarısız olan öğrencinin başvurması ile açılabildiği için,  her fakülte ve yüksek okulda adları “yaz okulcu”ya çıkan öğretmenlerin derslerinde öğrencilerin aleyhinde neticeler doğurmaktadır.
/>
/>3) Bilhassa Çan eğrisi” uygulamasında, öğrencilerin notları girildikten sonra öğretmenlere “bağıl ortalama”yı aşağıya çekme şansının verilmesi, biz öğrencilerin ne kadar çalışırsak çalışalım, hangi notları alırsak alalım, “yaz okulcu” öğretmenlere istedikleri kadar öğrenciyi sınıfta bırakma imkanı tanımaktadır. Bağıl ortalamayı aşağıya çeken öğretmenlerin kim oldukları Bilgi İşlem Merkezince çok rahatlıkla tespit edilebilir. Bunların her sene girdikleri tüm derslerden öğrencileri yaz okuluna getiren öğretmenler oldukları anlaşılacaktır. Bağıl ortalamayı aşağı çekip öğrencileri sınıfta bırakmakla  sokakta bir kişinin parasını veya çantasını çalmak arasında ne fark vardır?
/>
/>4)Yaz okulunda dersleri gündüz ve tüm öğrenciler birlikte yapmamıza rağmen “ikinci öğretim” de okuyan arkadaşlarımızdan 2-3 kat daha fazla ücret alınması ise tam bir “adaletsizlik” uygulamasıdır.
/>
/>5)Okuttukları tüm derslerden yaz okulu açan öğretmenlere  Rektörümüz tarafından şu sorunun sorulmasını istiyoruz? “Yaz okulu açılamayacak kadar öğrencinin başarısız olduğu bir dersiniz neden olmuyor? 
/>
/>6) İnternette birkaç dakikalık bir araştırma yapılırsa çan eğrisi” sisteminin başarılı olması için ortalama 30-40 soru sorulması gerektiği konusunda hem de YÖK ün sayfasında makaleler varken bizleri yaz okuluna döken öğretmenlerin tamamı birkaç soru ile sınav yapan öğretmenlerimiz olduğu bilinmektedir.
/>
/>SONUÇ OLARAK,
/>
/>-“Demokrat” kişiliği ile tanıdığımız ve öğrencilerin sorunlarına karşı her zaman duyarlı olduğunu duyduğumuz Sayın Rektörümüzden Fakülte ve Yüksek Okullarda “Yaz Okulu mu Bütünleme Sınavı mı? diye bir oylama yapmasını istiyoruz.
/>
/>-Bu güne kadar okuttukları tüm derslerden yaz okulu açarak her yaz binbir zorlukla geçinen velilerimizin çepine uzanan, sonra da yaz okulu sonunda bizlerden helalık isteyen öğretmenlerimiz hakkında da gerekli işlemlerin yapılmasını istiyoruz.
/>
/>
/>
/>SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİARKADAŞLAR AŞAGIDAKİ ADRESLERE BUNU MAİL OLARAK ATARSANIZ COK SEVİNİRİZ
/>
/>AYRICA BÜTÜN DOSTLARINIZA
/>
/> BU ARTIK AN MESELESİDİR
/>
/>
/>
/>
/>İLETİLECEK ADRESLER
/>
/>durman@sakarya.edu.tr, alpargu@sakarya.edu.tr, elmas@sakarya.edu.tr, rguven@sakarya.edu.tr, zdemir@sakarya.edu.tr, hkaya@sakarya.edu.tr
/>
/>ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER DİĞER MESLEK YÜKSEK OKULU VE ÜNİVERSİTEDEKİ ARKADAŞLARINIZADA YOLLAYIN EN AZINDAN BOŞA GİDEN PARALARINIZ İÇİN BİR HAYIR İŞLEMİŞ OLURSUNUZ
/>
/>
/>
/>

metalhayaleti

• Ziyaretçi
Ynt: sizlerde biimle olun yaz okulu için elele
« Yanıtla #1 : Ağustos 06, 2007, 04:32:15 ÖS »
Cidden güzel bir uygulama inşallah istenilen sonuç elde edilir.

Çevrimdışı gülenay

• Bakınan Üye
  • **
  • Site puanı: 2
Ynt: sizlerde biimle olun yaz okulu için elele
« Yanıtla #2 : Eylül 14, 2007, 08:35:14 ÖÖ »
yaz okulu kaldırılsa çok güzel olcak hem zaman hemde para kaybı

Çevrimdışı can_ke

• Sana karşı nötr..
  • GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 62
Ynt: Sizlerde Biimle Olun Yaz Okulu İçin Elele
« Yanıtla #3 : Haziran 11, 2009, 08:25:27 ÖS »
kalkacaktı  en  son :S ama  yalan  oldu  yine  kanımca
ßeni Yormayın! --> Çok üşengecim
/>ßana yalan söylemeyin ! --> Nefret Ederim
/>ßana bişey sormayIn! --> ßiLmiyorum
/>Ciddi olmayın --> ßen gülüyorum
/>İçelim demeyin! --> Kullanmıyorum
/>Gidelim diyin! --> Geliyorum
/>Dalga geçelim. --> ßayılıyorum
/>Derdinmi var ? --> Dinliyorum
/>Çok mu zor? --> Ugraşıyorum
/>ßana aşIk olma! --> ßen Haketmiyorum

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/> Sıkıldım senden Hayat

Çevrimdışı Head Cutter

• UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS
  • Yasaklı
  • *
  • Site puanı: 0
  • UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS
    • UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS
« Yanıtla #4 : Haziran 11, 2009, 09:04:34 ÖS »
Hiçbirşey olmaz gibime geliyor ama denemekte fayda var.
UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS UnS

Çevrimdışı Shambala34

• GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 1636
    • Shambala Ne Demek?
« Yanıtla #5 : Haziran 11, 2009, 09:54:32 ÖS »
Ha gayret! Ha...
/>
/>Kemal Sunal'ın gülle kaldırması kadar imkansız bu iş sanırım. :D "Kalkmıyo diyom, kaldır diyo"

/>
/>
/>
/>

Çevrimdışı melekk

• ((: мєяνєє :))
  • GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 490
  • (: Psikolojik Danışma Destek Birimi :)
« Yanıtla #6 : Haziran 11, 2009, 10:14:07 ÖS »
Tarihe bakılırsa işe yaramamış gibi ;D :D

/>
/>
/>Gün oldu mutluydum çok çok
/>Hani varsa o yoksa o, bildiğin melekti
/>Gün oldu mutluydum çok çok
/>Dünyasa o cennetse o, bildiğin çiçek de...
/>

Çevrimdışı eLViRa61

• Seni bana anlatan o masalı her gece odama kapanıp saatlerce dinledim
  • GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 178
  • ***PiSKaNeV*** Eskiler Tanır Yeniler Örnek Alır...
    • WebAslan
« Yanıtla #7 : Haziran 11, 2009, 10:15:20 ÖS »
Demekki 2 Senedir Beklemede Büt 

/>
/>Kavgalar Ve Zor Yaşam Sebeb Geçim Sıkıntısı Bir İş Bir Evdi Sadece Mutluluk Takıntısı

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments