G÷nderen Konu: Mustafa'dan Can'a‏  (Okunma sayřsř 549 defa)

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

ăevrimdř■ř N.Deniz

• GencSau Demirba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒
  • Ţleti: 828
  • Site puanř: 56
Mustafa'dan Can'a‏
« : Kasřm 13, 2008, 04:38:07 ÍS »
Utand├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk,
/>
/>
/>Beni anlatan bir film yapm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk. K├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒zg├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m, utan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žindeyim. Sana de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ildir k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒zg├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. Filmdeki Mustafa’dan da utanm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ilim. Ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?aramam├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. Bundand├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r utanc├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. Komutam alt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda bu vatan i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin kan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒tan mehmetlerden utand├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?zg├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝k demi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tim ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk, benim karakterimdir. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░lim demi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tim ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk, tek yol g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âstericidir. Karanl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ktan korkard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ demi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?sin benim i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin. Korkard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m evet. Bu ulusu bo├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?mak ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zere olan karanl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ktan korktum. Ama insaf be ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk, korkup da ka├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žmad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m ya. S├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝p atmad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ o karanl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ bu ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝lkenin ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zerinden? Diktat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âr demi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?sin bir de. Hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž okumad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk? Nerede benim nesilleri emanet etti├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?im ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Â├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?retmenler? Anlatmad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lar m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ sana? Ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?komutan olarak cepheden cepheye ko├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?arken, ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝lkede hala padi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ahl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k rejimi varken ve b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n kararlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ tek ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ma verebilecekken neden bir meclis kurdum ben ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk? B├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle diktat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âr olur mu? Ah be ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?um. Neden, nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?man ettiler seni bana? Bakt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ktan, sevgiden, aileden bahseden g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zel ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eyler yazm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n bug├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ne kadar. Belli iyi bir insans├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?al├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?kans├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n, zekisin. Hac├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒, hocalar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ anlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m da ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk, seni anlayam├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yorum. Onlar hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž sevmedi beni. Y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zy├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒llard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ren iktidarlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ald├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m ellerinden. Kara c├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ppeleri ile ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âkt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝kleri milletin ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nden ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žekip ald├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m hepsini. Sevmeyecekler beni elbette ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk. Peki sen ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk, sen neden kol kola girdin bu kara kalplilerle?
/>
/>
/>
/>Dedim ya ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk sana de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?il k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒zg├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. Ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?aramam├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. Anlatamam├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m demek ki ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âzg├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ymetini, ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ms├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z bir ulusun, onurlu bir bireyi olman├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ne b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝k bir nimet oldu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?unu bunca konu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?mamda. Yaz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k olmu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? be ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk. Onca vatan evlad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n kan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na, onca anan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âz ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na. Veremem ki ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imdi hesab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk, ne o gencecik bedenlere, ne g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ annelere. Bu muydu u├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?runa bizi ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝me g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ânderdi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?in vatan derlerse, bu nesiller miydi ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ evlatlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n kan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yla kurdu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?un ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝lkeyi emanet etti├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?in diye sorarlarsa ne derim ben onlara be ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk?
/>
/>
/>
/>Olmad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ be ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuk olmad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒.

/>

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments