G÷nderen Konu: ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░nsan Ne ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░le Ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ar / Tolstoy  (Okunma sayřsř 941 defa)

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

ăevrimdř■ř ^^ELF├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░DA^^

• Kusursuzlu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?un olmad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ bir d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nyada kendi sevece├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imiz ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eyi m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝kemmel g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârmeye ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬
  • Harbi GencSau lu
  • Ţleti: 743
  • Site puanř: 112
  • Ku├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? olup u├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žmak isterken, a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž olup k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âk sal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yoruz..
├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░nsan Ne ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░le Ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ar
/>Tolstoy
/>
/>
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░nsan Ne ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░le Ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ar, ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝r ve yazar Tolstoy’un okuyucunun manevi d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nyas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na hitap eden hikayelerinden olu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?an en ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ânemli eserlerinden biridir. Kitaba ismini veren hikayede, fakir bir ayakkab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒c├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ustas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ Simon taraf├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndan kurtar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lan, Michael, ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u temel sorular├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n cevab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ bulmada yard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒mc├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ olur: ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░nsana y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ân veren ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ey nedir, insana ne verilmemi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tir, insan ne ile ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ar?
/>
/>
/>Kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n kendisinin olmayan ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žocuklara duydu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u sevgiyi g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âsterip a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lay├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nca, i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žindeki Tanr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒’y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝m. O anda ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░nsan ne ile ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ar’ anlad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. O an, Tanr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒’n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n son dersini verdi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ini ve beni ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ anlad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. O anda ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nc├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ kez g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝msedim.
/>
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░nsan Tanr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒’y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ daha iyi anlad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ža, O’nu daha iyi tan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r. Tanr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒’y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ daha iyi tan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ zaman da, O’na daha yak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nla├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r, b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âylece O’nun iyili├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ini, merhametini ve sevgisini daha iyi ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârnek alabilir..
/>
/>U├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ak k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝re├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i ald├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒. Pahom’un i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žine s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?abilece├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝kl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝kte bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žukur kazd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ve onu g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âmd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░ki metreden az bir toprak par├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ Pahom’a yetti de artt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ bile.
/>
/>
Sevgilim,
/>bu ayak sesleri, bu katli├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ómda
/>h├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rriyetimi, ekme├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imi ve seni kaybetti├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?im oldu,
/>fakat a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n, karanl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ve ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒klar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žinden
/>g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ne├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?li elleriyle kap├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žalacak olan
/>gelecek g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nlere g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝venimi kaybetmedim hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žbir zaman...
/>
/>Naz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m Hikmet Ran

ăevrimdř■ř pSaSeTuBa

• uykum gibi gelsene...
  • GencSau Demirba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒
  • Ţleti: 2943
  • Site puanř: 409
  • """FENERBAH├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?EM"""
okuduk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ža i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žinden bol miktarda ders ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kart├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒labilecek, herkesin okumas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ gereken kitaplardan biri (:
/>
/>ve benim okudu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?um ilk tolstoy kitab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ :)
/>
/>
/>t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?kler cnm (:

/>
/>Parmak u├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ma hapsettim seni,
/>dokundu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?um her yerde seni hissediyorum...
/>Can├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m yan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor...!
/>

/>
/>
/>

ăevrimdř■ř TouchY

• Eskilerden...
  • GencSau Demirba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒
  • Ţleti: 2500
  • Site puanř: 420
  • ...YaPaYalN├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒Z...
    • [...├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?iiRLeRiMi oKuMaK iSTeYeNLeR BuYuRSuN...]
ben bunu bi hocam├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n (gedizli  ;D ) dersi i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin okumu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tum  :di├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lek:
/>
/>ders i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin dediler mi sinir oluyorum okumaya ama okurken anlad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m ki gercekten okunmaya deger bir kitap iyi ki okumu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?um  ::)

/>|...Y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝re├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imin Devrik H├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝mdarl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░syan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n E├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?indedir...|

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments