Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Serbest Kürsü / Başakşehir Çilingir
« Son İleti Gönderen: ercancan Ekim 17, 2017, 10:33:26 ÖS »
http://www.basaksehircilingir.net  Başakşehir çilingir yetkili dortek kilit hizmetleri KALE kilitler için hemen sizde arayın ulaşın oto kasa kapi kilit anahtar somme takma kilit değişimi kontak tamiri kumanda kabi ve tus arizalari gibi problemleri çözüyoruz http://www.basaksehircilingir.net
2
Aktiviteler / Ynt: yapmak istediğiniz aktiviteler....
« Son İleti Gönderen: mavibilgeakademi Ekim 17, 2017, 04:05:27 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,
/>/>
/>/>Mezuniyete hazırlanmak ve boş bir CV yerine donanımlı bir CV için aşağıdaki linklerden öğrencilere uygun ücretlerle kişisel gelişim, teknik eğitimler, ...vs konularda eğitimler verilmektedir. Özel taleplerde özel sınıflar açılabilmektedir.
/>/>
/>/>www.mavibilge.com.t 0; margin: 0 -0.6ex 0 -1px;"> r
/>/>www.mavibilgeakadem 0; margin: 0 -0.6ex 0 -1px;"> i.com.tr
/>/>
/>/>Müracaat: 0 262 331 93 24
3
Aktiviteler / Ynt: yapmak istediğiniz aktiviteler....
« Son İleti Gönderen: mavibilgeakademi Ekim 17, 2017, 04:04:43 ÖS »
genel katılıma açık bir eğitime saü'lü olarak gidelim. burada benimle irtibata geçebilirsiniz. seve seve yardımcı olurum:)
/>
/>0 262 331 93 24 ---> Nurcan
4
Aktiviteler / EĞİTİM
« Son İleti Gönderen: mavibilgeakademi Ekim 17, 2017, 03:56:27 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,
/>
/>Mezuniyete hazırlanmak ve boş bir CV yerine donanımlı bir CV için aşağıdaki linklerden öğrencilere uygun ücretlerle kişisel gelişim, teknik eğitimler, ...vs konularda eğitimler verilmektedir. Özel taleplerde özel sınıflar açılabilmektedir.
/>
/>www.mavibilge.com.t 0; margin: 0 -0.6ex 0 -1px;"> r
/>www.mavibilgeakadem 0; margin: 0 -0.6ex 0 -1px;"> i.com.tr
/>
/>Müracaat: 0 262 331 93 24
5
Diğer / tıras seti önerisi
« Son İleti Gönderen: özcanat Eylül 27, 2017, 07:59:22 ÖS »
Merhaba arkdaslar tıras seti alıcam nerden alıyım varmı fikirleriniz
6
Güncel Haberler / Dans Akademi Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Dans Kursu
« Son İleti Gönderen: haticekaya Eylül 22, 2017, 08:45:01 ÖÖ »
Profesyonel Dansçı Olmak İsteyenlere Altın Öneriler!
/>
/>Profesyonel dansçı olmak istiyorum diyenlere kursların en iyi dans eğitmenlerinden altın öneri…
/>
/>Hiçbir dansçının yetenekleri ile dans hayatında başarılı olduğunu düşünmeyin. Profesyonel dansçı olmak için uzun yollar kat ettiklerini bilin. Küçük yaşlarından itibaren dans etmeye başladıklarını, dans kursu eğitimleri aldıklarını göz önünde bulundurun. Tesadüflere dayalı bir profesyonellik olmadığının bilincine ulaşarak vücudunuzu ve ruhunuzu dansa hazırlayın.
/>
/>
/>
/>Bu işin oldukça disiplinli ve adım adım ilerleyen bir süreç olduğunu bilin. Sonrasında yapmak istediğinizin gerçekten dans etmek olduğuna emin olun. Hırslı ya da tutkulu değilseniz ister amatör, ister profesyonel olarak olarak ilgilenin, yine başarılı olamazsınız. Bunun dışında profesyonel dansçı olmak için:
/>
/> 1.Hangi dansta uzmanlaşmak istediğinize karar verin. Dans etmeye küçük yaşta başlayın.
/> 2.Profesyonel dans eğitmenlerinden dersler alın. Yolunuzu aydınlatacak kişileri iyi seçin.
/> 3.Dansın zor olduğuna dair söylentilere kulak asmayın. Kendinizi psikolojik açıdan da destekleyin.
/> 4.Öğrendiklerinizin sadece ders ortamında kalmasına izin vermeyin. Sürekli tekrar yapın.
/> 5.Vücudunuzu tanıyın ve mutlaka kilonuzu kontrol altında tutun. Farklı egzersizler yapmaya çalışın.
/>
/>
/>
/>Dans Ederken Nelere Dikkat Edilir?
/>
/>Dans eden çiftleri izlemek ne kadar eğlenceli değil mi? Onların yerinde de olmak istiyorsunuz tabi. Peki nasıl dans edeceksiniz? Nelere dikkat edeceksiniz? Hangi adımları atmanız gerek? Biraz bunlardan bahsedelim.
/>
/>Dans etmek sanıldığı kadar zor değil ancak her aktivitede olduğu gibi dansta da kurallar var. Bu kurallarla anlamlanan ve göze hoş gelen danslar böylece daha iyi öğrenilmiş oluyor.
/>
/>Daha iyi bir dansçı olmak ve aldığınız eğitimin hakkını vermek için hijyen ve adabı-ı muaşeret kurallarına uymanız gerekiyor. Dans kursunuza giderken çantanızda her ihtimale karşı kıyafet, içecek, ilaç, ayakkabı, çorap, kişisel temizlik malzemeleri bulundurmalı, partnerinizin rahatını da düşünmelisiniz.
/>
/>Kaynak: www.danskursu.com.tr
7
Basen Eriten Diyet Nedir? Nasıl Yapılır? Aşamaları Avantajları Dezavantajları
/>
/>
/>
/>Basen Eriten Diyet
/>
/>Çoğu kadın basen ve kalça bölgesindeki fazlalıklardan ve kilolardan şikayet eder. Özellikle Türk kadınlarının vücutları basen ve göbek bölgelerinden kilo almaya müsaittir. Vücutta en zor kilo verilen bölgelerden biri olan basenler için diyet ve egzersiz programlarını bir arada yürütmek gereklidir. Yanlış beslenme ve hareketsizlik sonucu oluşan bölgesel yağlardan kurtulmak için diyet listesini günlük hayatın bir parçası yapmak gerekir. Bunun için de uzman diyetisyen desteği şarttır. Basen eriten diyet listeleri ve egzersizler ile kişiye özel diyet programları oluşturulmalıdır. Böylece sağlıklı şekilde kilo vermek daha kolay olacaktır.
/>
/>
/>
/>Göbek Eriten Diyet
/>
/>Göbek bölgesinde yağlanma, kadınların en büyük problemlerinden biridir. Özellikle şekerli gıdaların tüketilmesi sonucunda göbek bölgesinde yağlanma görülebilir. Göbek eriten diyet aşamaları genellikle vücudun tamamından kilo verilmesi ile başlamaktadır. En çok kilo göbek bölgenizde ise orada incelmeyi daha net gözlemlersiniz. Diyetisyen bakırköy uzmanları ile birlikte kendinize özel yöntemi belirler, bilinçsiz bir diyet yapmamış olursunuz.
/>
/>Göbek eriten diyet nasıl yapılır diyorsanız aslında cevabın kendinizde saklı olduğunu göreceksiniz. Kötü yeme içme alışkanlıklarınızı bir kenara bıraktığınızda ve spor yaptığınızda göbeğinizin inceldiğini göreceksiniz.
/>
/>
/>
/>Sağlıklı Beslenmede Doğru Bilinen Yanlışlar
/>
/>Hepimiz sağlıklı beslenme ile ilgili bir kitap, makale, gazete ve dergi yazısı okumuşuzdur. Ya da televizyonlarda yayınlanan sağlık programlarını izlemişizdir. Bu kaynaklardan edindiğimiz bilgiler ile kendimize göre sağlıklı beslenme yöntemi oluşturmuşuzdur. Ancak bizim doğru sandığımız bu yöntemler aslında ne kadar doğru biliyor muyuz?
/>
/> Doğru bilinen yanlışlar şunlardır:
/> - Su içersem zayıflarım.
/> - Öğün atlarsam kolay kilo veririm.
/> - Sigarayı bırakırsam hızlı kilo alırım.
/> - Kepekli ürünlerle kolay kilo veririm.
/> - Sabah aç karnına limon suyu içersem yağ yakarım.
/> - Et suyu, et kadar besleyicidir.
/>
/>Sağlıklı beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışlar, kilo verdiğinizi ya da sağlıklı yaşadığınızı sanmanıza neden olabilir. Aksine bu durumlar bilinçsizce beslenmenize neden olmaktadır. Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek istiyorsanız diyetisyene başvurmanız gerekmektedir.
/>
/>Kaynak: www.diyetuzmani.com.tr
8
Yeni Üye Olanlar / 2005 yılından kalan başka dinazor var mı?
« Son İleti Gönderen: musi Eylül 11, 2017, 10:00:51 ÖS »
Slm cnms naber nasılsınız?
9
Sağlık Yüksek Okulu / Diş Teli Fiyatları ve Ortodonti Tedavi Ücretleri
« Son İleti Gönderen: selinkoca1989 Ağustos 29, 2017, 01:29:01 ÖS »

/>
/> 
/>
/>
/>Dişlerde meydana gelen çapraşıklık ile ağız ve çene yapısında görülen sorunların tedavisi ile ilgilenen ortodonti hekimliğinde uygulanan tedavi yöntemleri, uzun süren ve emek isteyen aşamaları kapsamaktadır. Kullanılan ekipmanların maliyetleri neticesinde diş teli fiyatları da farklılık göstermektedir.
/>Sağlıklı ve özgür bir gülüşe, kusursuz ağız sağlığına kavuşmanıza imkan veren ortodonti fiyatları klinikten kliniğe değişmektedir. Diş teli fiyatları belirlenirken birçok faktör birlikte değerlendirilir. Diş teli fiyatlarını etkileyen bu faktörler:
/>
/>Toplam tedavi süresi
/>Dişlerdeki çapraşıklığın miktarı
/>Kullanılan malzemenin türü
/>Kullanılan malzemenin kalitesi
/>Hasta yaşı şeklinde derlenebilir.
/>
/>Bazı kliniklerde SSK güvencesi olan hastalara indirim yapılırken genel olarak pahalı bir tedavi şeklinde adlandırılabilir. Ayrıca hastaya uygulanması gereken diğer tedavi yöntemlerinin ücretleri ile tedavinin aksama ve uzama durumları da diş teli fiyatları açısından belirleyici olabilir.
/>
/> 
/>
/>Son teknolojik, kullanımı çok kolay ve birbiirnden farklı özelliklere sahip diş teli çeşitleri için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
/>
/>Metal Diş Teli Fiyatları
/>
/>Diş teli fiyatları açısından en ekonomik olan elbette metal tellerdir. Geleneksel olarak adlandırılan metal diş telleri, hem hızlı tedavi sunması hem de ekonomik olması nedeniyle en çok tercih edilen brakettir. Her kliniğin kendine göre fiyat politikası olsa da metal diş teli fiyatları 1500 – 2500 dolar arasında değişebilir.
/>
/>Bahsettiğimiz gibi hastanın diş ve çene yapısı ile uygulanacak diğer tedaviler, diş tel fiyatları üzerinde etkili olacaktır.
/>Şeffaf Diş Teli Fiyatları (Porselen Diş Telleri )
/>
/>Son zamanlarda en çok tercih edilen diş telleri arasında yer alan porselen diş telleri, estetik kaygısı olan hastalar için kurtarıcı özelliğe sahiptir. Şeffaf diş teli fiyatları, metal diş teli fiyatlarına göre daha yüksektir. Kolay fark edilememesi ve zarif tasarımı nedeniyle yüksek olan şeffaf diş teli fiyatları ekonomik tedavi isteyenler için uygun olmayacaktır.
/>
/>Damon Braket Fiyatları
/>
/>Damon braketler ile kullanılan özel kilit detaylı mekanizma, diş tellerinin braket oluğu içine lastik ya da diş teli kullanılmadan bağlanmasını sağlar. Ark teller sayesinde de sürtünme kuvveti en aza indirilir ve ağız içinde tahriş oluşmaz. Bu nedenle metal tellere göre avantajlıdır. Kapaklı şekilde tasarlanan ve kullanılan malzeme açısından metal ve şeffaf tercih imkanı sunan damon diş teli fiyatları 2000 – 3000 dolar arasında değişiklik gösterebilir.
/>
/>
/>
/>Diş teli fiyatları ve ortodonti tedavi ücretleri, metal ve porselen tel arasındaki fiyat farkları ile şeffaf plaklar ve lingual tellerin maliyetleri.
/>
/>Lingual Braket Fiyatları
/>
/>Diş teli tedavisi fiyatları açısından en maliyetli yöntem olan lingual braketler, dişlerin arka yüzüne takılmaktadır. Görünmez oluşu, estetik kaygıları ortadan kaldırmaktadır. Klasik uygulamalara göre daha özenli uygulanması gereken lingual diş teli fiyatları; hastanın diş yapısına, seçilen telin türüne göre değişebilir. Braket fiyatları hakkında en doğru maliyeti hekiminiz size özel olarak belirleyecektir.
/>
/>Şeffaf Diş Plağı Fiyatları
/>
/>Şeffaf diş plakları her hastaya uygulanamasa da özel ve maliyetli bir tedavi yöntemidir. Şeffaf diş plağı fiyatları, plağın her hastaya özel olarak tasarlanmasından dolayı pahalıdır. Diş teli fiyatları, plaklara göre daha makul gelecektir.
/>
/>Diş teli maliyeti ve tedavi aşamaları hakkında doktorunuzdan sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Her hastanın özel bir tedavi planı ve yöntemi olacağı için net rakamlar üzerinden konuşmak mümkün olmayacaktır. Kliniklerde 3000 TL ile 15000 TL arasında farklı fiyatlar karşınıza çıkacaktır. Doğru bilgilendirme için hekiminizle görüşmeniz mantıklı olacaktır.
/>
/>
/>Kaynak: www.omerpolatdisklinigi.com
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
10
Baleye Kaç Yaşında Başlamak Gerekir? – En Verimli Yaşları Kaçırmayın!
/>
/>Bale, çocukların sağlıklı ve disiplinli bir hayat sürmelerini sağlayan; ruhsal ve fiziksel gelişimlerine destek olan bir dans türüdür.
/>
/>Kız çocuklarının bu ilgisi; baleye kaç yaşında başlamak gerekir sorusunun cevabını merak ettirir. Bale kursu zorlu ve uzun zaman yapılması gereken bir dans türü olduğu için baleye erken yaşlarda başlamak gerekir. Çocukların fiziksel yapılarının ve zihinlerinin öğrenmeye ve gelişmeye en müsait olduğu zamanlar olan erken çocukluk dönemleri değerlendirilmelidir. Bu yaşlarda çocuklar bale figürlerini kolay algılar ve hayata geçirirler.
/>
/> - Bu nedenle baleye başlama yaşı; 3 ile 11 arasındadır.
/> - Kız ve erkek öğrencilere göre bu yaş aralığı değişmez.
/>
/>
/>
/>Bale Eğitiminin Bilinmeyen Faydası!
/>
/>Bale, yüzyıllardır yapılan ve klasik formu ile geleneksel dansların ilk sırasında olan bir türdür. Bale eğitimi temelinde öğrenilmesi uzun yıllar süren, emek ve sabır isteyen kurallar bütünü yatmaktadır. Yüzyıllar içinde geliştirilen ve mükemmeliyete ulaştırılan bu kurallar tüm dansların atası olmuştur.
/>
/>Çocuğun bedensel ve ruhsal gelişimini destekleyen balenin bilinmeyen faydası ise:
/>
/> - Bale eğitimi, duruş(posture) bozukluklarının düzeltilmesine de önemli katkılar sağlamaktadır.
/> - Bale eğitimi aynı zamanda klasik müzikle yapıldığı için öğrencinin müzik kulağını geliştirmekte, sesleri ve ritimleri tanımasını sağlamaktadır.
/> - Balenin faydası çocuklarda ve yetişkinlerde ortaya çıkan sağlıksız beslenme sorunlarının da önüne geçmektir.
/> - Bale eğitiminin yararları arasında bireyin sosyalleşmesini sağlamak da yer alır.
/> - Bale eğitiminin faydası kişinin daha sabırlı ve özverili olmasını da kapsar.
/>
/>
/>
/>Bale Okulu Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler
/>
/>Çocuklarının kariyerlerini belirleyecek bale kursları seçmek velilerin yapacakları en zor işlerden biridir. Dünyadaki en zor danslardan biri olan balenin öğrenileceği ve geleceğini bale üzerine kuracak olan genç yeteneklerin yıllarca ders alacağı bale kursları seçilirken ailelerin göz önünde bulundurmaları gereken kriterler olmalıdır.
/>
/> - Bale kursu eğitmenlerinin diplomaları geçerli mi?
/> - Bale kursu Milli Eğitim Bakanlığı onayına sahip mi?
/> - Bale eğitmenlerinin uzmanlıkları neler?
/> - Mezunlar başarılı mı?
/>
/>Daha Fazla Bilgi için: www.balekursu.com.tr
Sayfa: [1] 2 3 ... 10