Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Sağlık / Ortodonti Uzmanı Ömer Polat – Diş Teli Tedavisi
« Son İleti Gönderen: betuldemir1 Ağustos 12, 2017, 10:24:47 ÖÖ »

/>
/>Ortodonti Nedir? Diş Teli Tedavisi
/>
/>Güzel bir görünümün tamamlayıcılarının başında ise doğal bir gülüşün geldiğini hepimiz biliriz. Ortodonti de bu isteğimizi her yaşta karşılamak için var olan bir diş hekimliği dalı. Dişlerdeki estetik problemleri, çene dengesizliklerini, kapanış bozukluklarını ve işlev sorunlarını çözen ortodonti, yaşam kalitemizi arttırırken görünümümüzü de idealleştirmektedir.
/>
/>
/>
/>Çocuk Ortodonti Tedavisi
/>
/>Çocuklarınızın yaşam boyu sağlıklı ve güzel bir gülümsemeye sahip olmalarını ister misiniz? Çocuk ortodonti tedavisi sayesinde ileri yaşlarda oluşabilecek ortodontik bozuklukların önüne geçerek dişlerin olması gereken sağlığına ve estetik görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bilinçli aileler olarak çocuklarınızın ortodontik sorunlarının erkenden teşhis ve tedavisini kolaylaştırabilirsiniz.
/>
/>Ortodontide Yaş Sınırı Var Mıdır?
/>
/>Son yıllarda giderek yaygınlaşan ortodonti tedavisi, gelişen teknolojisiyle birlikte hem çocuklarda hem de yetişkinlerde uygulanmaktadır. Dişlere estetik ve hoş bir görünüm kazandırması, çene ve yüz görünümünü değiştirmesi, ortodontik sorunların önüne geçmesi açısından diş hekimliğinin en dikkat çeken ve talep gören dalı olan ortodontide her yaşa uygun çözüm bulunmaktadır.
/>
/>Ortodontide yaş sınırı var mıdır sorunuzun cevabı, bu nedenle hayırdır. İleri düzeyde dişeti hastalığı ve doku kaybı olmayan herkese uygulanabilen ortodonti tedavisinde, herhangi bir üst yaş sınırı belirtilmemektedir.
/>
/>
/>
/>Ortodonti Tedavi Fiyatları ve Diş Teli Ücretleri
/>
/>Dişleri olması gereken konumuna getiren, çene problemlerini gideren ve doğal bir gülüş kazandıran ortodonti tedavisi, maliyetli ve zaman isteyen bir tedavidir. Ortodontide kullanılan malzemelerin ve apareylerin yurt dışından ithal edilmesi nedeniyle tedavi ücretleri pahalı olabilir. Ortodonti fiyatları , sadece diş teli için ödenen ücretleri değil aynı zamanda ağız dışı ve içi apareylerin, diş taşı ve çürük tedavilerinin, kullanılan her türlü malzemenin maliyetine göre belirlenir.
/>
/>Metal Diş Teli Fiyatları
/>
/>Metal diş teli fiyatları, ortodonti tedavi ücretleri açısından bakıldığında en ekonomik seçenektir. Klasik ortodonti yöntemi olarak adlandırılan metal diş telleri, hızlı sonuç vermesi ve her bütçeye uygun olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ortodonti tedavi fiyatları metal diş telleri için 1500 – 2500 dolar arasında seyretmektedir. Ancak her hastanın ortodontik sorunları farklı olacağı için diş teli ücretleri de kişiden kişiye değişecektir.
/>
/>Kaynak: www.dromerpolat.com
2
Diğer / Diş Teli Tedavisinden Sonra Dişler Eski Haline Döner Mi?
« Son İleti Gönderen: Hakan Ulu Ağustos 10, 2017, 04:44:14 ÖS »
Diş Teli Tedavisinden Sonra Dişler Eski Haline Döner Mi?
/>
/>Dişler sürekli hareket eden yapılar olduğu için Diş teli çıkarıldığında tekrar eski durumlarına dönmek isteyeceklerdir. Dolayısıyla ortodonti tedavisinden sonra dişlerin bozulmasını engellemek gerekir. Esasen aktif ve pasif tedavi aşamalarından oluşan ortodontide her iki aşamanın da özenle uygulanması dişlerin eski konumlarına dönme ihtimalini düşürecektir.
/>
/>Dişlerin Tekrar Çapraşıklaşmasına Neden Olacak Durumlar
/>
/>ortodonti tedavisinden sonra bozulma durumları, dişlerin kontrol edilmemesi ve pekiştirme tedavilerinin uygulanmaması nedeniyle gerçekleşir. Diş telleri çıkarıldıktan sonra belli bir süre pasif tedavi dediğimiz ve pekiştirme apareyleri kullanılarak uygulanan tedavide dişlerdeki bozulma takip edilir. Pekiştirme apareyleri diş eti, kemik ve kasların yeni konumlarına alışıp, kemiklerin sertleşmesi için geçen sürede dişlerin yerlerinde sabit durmalarını sağlar.
/>
/>
/>
/>Apareylerin kullanılmaması dışında dişlerin tekrar çapraşıklaşmasına neden olacak durumlar:
/>
/>Dişlere darbe alınması
/>Sert ve katı gıdaların sürekli tüketilmesi
/>Yanlış ağız bakımı
/>Parmak emme, tırnak yeme alışkanlıkları
/>Dişeti ve doku hastalıkları ile diğer diş hastalıkları çapraşıklaşmaya ortam hazırlayabilir. Bu nedenle pekiştirme tedavilerinin aksatılmaması gerekir.
/>Pekiştirme Tedavisi Nasıl Yapılır?
/>
/>Günümüzde pekiştirme tedavisinde kullanılan yöntemler; lingual retainer ve şeffaf plaktır. Lingual retainer; ön 6 kesici dişin dile bakan tarafına diş dolgusu malzemeleriyle yapıştırılan ve dışardan görünmeyen tellerdir. Şeffaf plaklar ise takılıp çıkarılabilen ve görünmeyen apareylerdir. Özellikle gece yatarken kullanılabilen şeffaf plaklar, kişinin günlük hayatını etkilememektedir.
/>
/>Pekiştirme Tedavisi Ne Kadar Sürer?
/>
/>Diş teli fiyatları belirlenirken birçok faktör birlikte değerlendirilir. Bunlardan biri de pekiştirme tedavileridir. Diş teli tedavisinden sonra bozulma durumunu ortadan kaldıran pekiştirme tedavisinin süresini ortodonti uzmanınız belirleyecektir. Diş telleri çıkarıldıktan sonra gerçekleşen diş hareketi miktarına, yaşınıza, tedavi öncesi dişlerinizin bozukluk derecesine göre pekiştirme tedavisi süreniz ve takılacak apareyin cinsi belirlenir.
/>
/>Pekiştirme tedavisi, genel olarak aktif ortodontik tedavi süresinin yarısı kadar sürmektedir. Hem gece hem de gündüz takılan plaklar, zamanla sadece geceleri takılabilir. Pekiştirme apareylerinin kullanımı biteceğinde yavaş yavaş azaltılarak kullanımı gerekir. Hareketli şeffaf plaklarda bu süreyi ortodonti uzmanınız sizin için belirleyebilir. Sabit apareylerde ise en iyi sonucun alınmasıyla tedavi bitirilir.
/>
/>
/>
/>Pekiştirme tedavisi sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar
/>
/>Apareylerinizi ortodonti uzmanınızın talimatları doğrultusunda kullanmalısınız.
/>Her yemekten sonra mutlaka dişlerinizi fırçalamalısınız.
/>Plaklarınızın kokmaması ve bakteri üretmemesi için günde bir kez diş fırçası ve sıvı sabun ile ılık-soğuk suda yıkayın.
/>Hareketli apareyiniz kaybolur ya da kırılırsa mutlaka ortodontistinizi haberdar edin.
/>Apareyleriniz kırılabileceği için size verilen kutularında saklayın.
/>Diş teli tedavisinden sonra bozulma görülmemesi için şeffaf plaklarınızı ve sabit apareylerinizi kullanmaya özen gösterin. Dişlerinizin bakımını ihmal etmeyin. Yıllarca sizinle birlikte olacak sağlıklı dişlere böylece kavuşursunuz.
/>
/>Kaynak:www.disteli.com.tr/
3
Kendi Şiirleriniz ve Denemeleriniz / ADINI DEĞİŞTİRMEN GEREKİYOR
« Son İleti Gönderen: anahro Temmuz 08, 2017, 09:56:39 ÖÖ »
rose Adını değiştirmen gerekiyor
/>Adı güzel,kendi güzel adına,
/>Sakıncalı saygı gösteriliyor.
/>Alemlere rahmet yüce şanına,
/>Sakıncalı saygı gösteriliyor.
/>
/>Başka bir ad mı kalmadı konacak.?
/>O adı duyan sıradan sanacak.
/>O adı anan salatla anacak.
/>Öyle sevgi,saygı gerektiriyor.
/>
/>Allah ismi ile yazılan mısın.?
/>Ahlakı Kur'an gibi olan mısın?
/>Mahşerde şefaat umulan mısın.?
/>Adını değiştirmen gerekiyor.
/>
/>Ezanla,salatla okunan mısın.?
/>Gönüllere aşkı dokunan mısın?
/>Başında bulutla dolaşan mısın.?
/>Adını değiştirmen gerekiyor.
/>
/>Duanın başında ,sonunda mısın?
/>Alemlere rahmet durumunda mısın.?
/>O adı kullanmak zorunda mısın?
/>Adını değiştirmen gerekiyor.
/>
/>İsmet sıfatıyla korunan mısın?
/>İlk olarak ta yaratılan mısın.?
/>Ayetler ile anlatılan mısın.?
/>Adını değiştirmen gerekiyor.
/>
/>Değiştir kullanma o özel adı.
/>Gönülden devamlı yapılsın yadı.
/>Mehmet'leydi ecdadın muradı.
/>Adını değiştirmen gerekiyor.
/>
/>Sendeki ad aslını incitiyor.
/>O güzel ad sana şer biriktiriyor.
/>""Salatsız ananlar, sürünsün "diyor.
/>Adını değiştirmen gerekiyor.
/>
/>Peygamber senin gibi birisimi.?
/>Kullanırsın Ona ait isimi.
/>Nur ,ayet 63 en iyi simi
/>Adını değiştirmen gerekiyor.
/>
/>ORHAN AFACAN
/>20.06.2017-İZMİR
/>
/>- Diyanet İşleri: Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin.
/>
/>Diyanet Vakfi (24/NÛR-63: (Ey müminler!) Peygamber'i, kendi aranızda birbirinizi çağırır gibi çağırmayın. İçinizden, birini siper edinerek sıvışıp gidenleri
/>
4
Kendi Şiirleriniz ve Denemeleriniz / Ynt: "Özlem Yüklüyüm"
« Son İleti Gönderen: Ferdi AKSOY Mayıs 22, 2017, 01:47:55 ÖS »
5
Serbest Kürsü / Klima Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler
« Son İleti Gönderen: OsmanYılmaz1990 Mayıs 16, 2017, 09:54:38 ÖÖ »
Klima Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler
/>Klimalar dayanıklı tüketim malzemeleri arasında yer aldığı için maliyeti yüksek ancak uzun ömürlü kullanılabilen ürünlerdir. Klima satın alırken temelde  klima kampanyaları kadar dikkat edilecek birkaç husus daha bütçe kurtarıcı olabilir. Yüksek verim almak ve sağlıklı kullanımlar elde etmek için mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken noktalar var. Bunlar:
/>Klima garanti süresi
/>Aldığınız ürünün garantisi yoksa hemen iade ediniz. Genellikle garantili olarak satılan klimalar en az 2 yıl güvenceli olmalıdır.
/>Satış merkezinin deneyimi ve servis ağı
/>Klima almadan önce, en önemli konu klimayı satın aldığınız firmanın ne kadar süredir satış yaptığı. Aynı zamanda  klima satış merkezinin servis ağı olup olmamasını da göz önünde bulundurmalısınız. Yetkili ya da özel servisi olan merkezlerde klimanızın arıza durumlarında muhatap alacağınız ve size yardımcı olacak kişiler de bulunur.
/>
/>Kullanım yeri
/>Klima satın alırken önceliklerinizden biri de kullanım yeridir. Cihazı evde mi yoksa iş yerlerinizde mi kullanacağınız önemlidir. Seçiminizi mekana göre yapmalısınız. Alanın büyüklüğü, alanda olacak kişi sayısı gibi kriterler tercihinizi etkileyecektir.
/>Marka tercihi
/>Mitsubishi, Sigma, General, Samsung gibi klima sektöründe kendini kanıtlamış, yıllardır satış ve servis hizmeti veren markalardan alışveriş yapmalısınız.
/>Sessiz çalışan klimalar
/>Klima satın almadan önce ses çıkarma değerlerini de göz önüne almalısınız. Ev ve iş yerleri için sessiz çalışma özelliği önemlidir.
/>Alan keşfi
/>Klima satın alacağınız firmanın size ücretsiz keşif hizmeti vermesi önemlidir. Klimanın monte edileceği bölgenin iklim yapısı, mekan ihtiyaçları, kapı ve pencerelerden meydana gelecek ısı kayıpları,BTU hesabı, klimanın ısıtma ve soğutma kapasitesi gibi teknik veriler hesaplanarak uygun bir model sunulmalıdır.
/>A sınıfı enerjinin gücü
/>Enerji tasarruflu olarak bilinen A sınıfı klimaların gücünü hafife almayın. Tercihiniz her zaman bu ürünlerden yana olsun.
/>İnverter teknolojisi
/>İnverter teknolojisi akıllı teknolojileri sayesinde sabit bir hızda hava üflemek yerine oda sıcaklığına göre çalışırlar. Yılda %40 daha az enerji tüketimi gerçekleştirirler.
/>Klima almadan önce yukarıdaki önerilerimize dikkat ederseniz faydalı ve uzun ömürlü klimalara kavuşursunuz. Paranızı iyi bir ürüne yatırarak değerlendirin.
/>Kaynak: www.klima.com.tr
6
İlan Panosu / erkek ev arkadaşları
« Son İleti Gönderen: karyot Mayıs 12, 2017, 10:06:48 ÖÖ »
Merhaba Beylikdüzündeki full eşyalı daireme üniversite öğrencisi yada mezunu erkek arkadaşlar arıyorum. Evde wireless internet, digiturk, devamlı sıcak su mevcuttur. Metrobüs 6-7 dk yürüme mesafesindedir. İrtibat 05325576527
/>Not Yazın İstanbulda staj yapacak erkek arkadaslarda basvurabilir (Bakırköy,Avcılar,3.Havalimanı insaatı,Hadımköy,Bahçesehir,Esenyurt taraflarına çok yakın evin konumu)
7

/>
/>Klima Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
/>
/>Klimanızı kullanmadan önce Mitsubishi Klima kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde okumanızı ya da montaj ekibinizden yeterli bilgi almanızı öneriyor. Bilinçsiz kullanımların size ve çevrenizdekilere zarar vermemesi için cihazınızın her özelliğini bilmelisiniz. Klimanızı kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar:
/>
/>  - Şebeke geriliminin 220 Volt olduğundan emin olunuz.
/>  - Topraklama tesisatını ehliyetli bir elektrikçiye yaptırmayı ihmal etmeyiniz.
/>  - Klimanızı kullanıma hazır duruma getirmek için klima yetkili servisi ile irtibata geçiniz.
/>
/>
/>
/>Tasarruflu Klima Kullanımı İçin Püf Noktalar – Bütçenizi Koruyun!
/>
/>Klimalar elektrikle çalışan pahalı elektronik aletlerdir.En yeni klima modelleri ve mitsubishi klima fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için satış ekiplerimizi arayabilirsiniz.  Kliması olan herkesin merak ettiği konu klimalarından nasıl tasarruf edecekleri ve fatura tutarlarını en aza indirecekleridir. Satın alınan klimaların doğru yere montajından çalıştırılma koşullarına kadar farklı yöntemlerle büyük tasarruf sağlamak mümkün oluyor. En çok tercih edilen ve uzmanlar tarafından önerilen tasarruf yöntemleri:
/>
/>  - İlk olarak mekanınıza uygun klima almalısınız. Teknik ekipten keşif hizmeti talep etmeli ve mekan ölçülerinizi aldırmalısınız. Gereğinden büyük ve küçük klimalar daha fazla enerji tüketebilirler.
/>  - Klimanızın montajını yetkili servise yaptırın. Montaj mekanda en verim alınacak noktaya yapılmalıdır.
/>  - Klimanın kullanıldığı ortamın izolasyonunu yaptırın, kapı ve pencereleri kapalı tutun.
/>
/>
/>
/>2017’nin En İyi Klima Markası Hangisi? Seçiminizi Nasıl Yapacaksınız?
/>
/>Mitsubishi klima kampanyaları ve fırsatları, her sezon yenilenerek klima ihtiyaçlarınıza ekonomik çözümler sunuyor. Son yıllarda artık temel ihtiyaçlarımız arasında gördüğümüz cihazlardan biri de klimalar oldu. Hemen hemen her evde, ofiste, mağazada, hastanede ve hatta camilerde klimalar karşımıza çıkıyor. Geçmiş yıllarda yaz sıcakları için çözüm olarak düşünülen klimalar kış mevsiminin de vazgeçilmezi halinde geliyor. Hal böyle iken klima markaları arasından seçim yapmak da gittikçe zorlaşıyor. Bu duruma bir de her sene yeni klima modellerinin çıkması eklenince en iyi klima markası hangisi merak konusu oluyor.
/>
/>Kaynak: www.mitsubishiklima.com.tr
8
Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sanat Kursu
/>
/>Kişisel Marka İmajınızı Oluşturun! – İmaj Eğitimleri

/>Kurumsal hayatta kişisel marka imajı oluşturmak artık çok önemli. Sektörünüzdeki diğer çalışanlardan sıyrılmak için kendinizi daha ayrıcalıklı ve farklı konuma getirmeniz gerekiyor. Bu nedenle kişisel marka imajı oluşturmak için çalışmanız, eğitim almanız, marka koçlarına başvurmanız gerekiyor.
/>
/>Kurumsal firmalarda çalışanlar aslında kişisel marka olmaya müsait kişilerdir. Özellikle halkla ilişkiler, satış ve pazarlama, danışmanlık departmanlarında çalışanlar firma hizmetlerinden önce kendilerini müşteriye sevdirmeye ve benimsetmeye çalışırlar.
/>
/>
/>
/>Yeteneklerinize Göre Eğitim Alın!
/>Sanat eğitimi almak istiyor ancak nereden başlayacağınıza karar veremiyor musunuz? Cevabınız evet ise eğitim danışmanlarımızla kişisel gelişiminize ve mesleki hedeflerinize katkıda bulunacak profesyonel danışmanlık hizmetleri veriyoruz.
/>
/>Sanat Akademi danışmanlarımız yeteneklerinize ve mesleğinizin ihtiyaçlarına göre kendinizi geliştireceğiniz eğitimleri sizler için belirlerken eksikleriniz ve talepleriniz doğrultusunda sizi yönlendirecekler. Profesyonel danışman desteği sayesinde hangi alanda uzmanlaşacağınıza daha hızlı karar verecek ve eğitim almaya doğru yerden başlayacaksınız. Sanat Akademi danışmanları kariyerine yeni adım atacak kişilerin de yolunu aydınlatacak.
/>
/>
/>
/>Doğru İmaj Yaratmanın Yolları
/>
/>Doğru bir kişisel imaj yaratmak için izlemeniz gereken bazı adımlar var. Eksiklerinizi öğrendikten sonra atacağınız bu adımlarla kurumsal hayatta beğenilen ve tercih edilen bir çalışan olabilirisiniz. İş hayatının rekabetli koşullarında kalıcı yer edinmek, kendinizi ve firmanızı başarıyla temsil etmek, sevilen ve saygı duyulan bireyler olmak için her zaman değişime ayak uydurmalısınız. Kendinizi yenilemeli, iyi ilişkiler kurmalısınız. Sevildikçe tanınır, tanındıkça imajınızı sağlamlaştırırsınız.
/>
/>Daha Fazla Bilgi Almak İstiyorsanız: www.sanatakademi.com.tr
9

/> :hg: Fark Yaratan Gelin Damat Fotoğrafları
/>Düğün fotoğrafı çektirmek isteyen çiftler herkesten farklı olmak isterler. Son yıllarda Büyükada’da, Kuzguncuk’ta, Kızkulesi manzarasında, Yıldız Parkı ya da Atatürk Arboretumu’nda çekilen ve birbirine benzeyen düğün fotoğrafı pozları görsek de fotoğrafçılık kursu sayesinde bazı çiftler diğerlerinden farklı olmayı başarabiliyorlar…
/>Düğün fotoğraf pozları ya da gelin damat çekimleri her çift için ayrı bir kompozisyonda düzenlendiğinde farklı olabiliyor. Düğün fotoğrafı pozları, fotoğraf sanatçısının yaratıcılığına ve kompozisyon bilgisine bağlı olarak istenildiği kadar çeşitlendiriliyor. Hatta gelin ve damat adayları hayallerindeki kareyi fotoğrafçıya söyleyerek diledikleri kareyi elde edebiliyorlar. Düğün fotoğrafları ya da gelin damat pozları için öneriye ihtiyaç duyanlar aşağıdaki pozları deneyebilirler. Çiftlerin en çok başvurdukları düğün pozları:
/>
/>
/>
/>•   Vintage Düğün Pozları
/>Son yılların gelin damat pozları arasında vintage olanlar moda. Romantik ve duygusal bir çiftseniz fotoğrafçınızdan bu tür çalışmalar isteyebilirsiniz.
/>
/>
/>•   Antika Bir Arabada
/>Düğün fotoğrafı pozları için klasik arabalardan da yararlanabilirsiniz 0; margin: 0 -0.6ex 0 -1px;"> . Antika bir araba kiralayarak fotoğraf çekimlerinizde kullanabilirsiniz. Gelin damat pozları, klasik arabaların eşliğinde ormanlık yollarda ve sahilde hoş fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlıyor.
/>
/>
/>•   Sualtında
/>Gelin damat fotoğrafları için özellikle yaz aylarında sualtı fotoğrafçılığı denenebilir. Bizim neyimiz eksik diyorsanız, sualtında düğün fotoğrafları için bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.
/>
/>
/>•   Denizde
/>Denizde düğün çekimleri klasikleşse de fotoğrafçınızın yaratıcılığına bağlı olarak gündoğumu ve günbatımında etkileyici kareler yakalanabilir. Düğün fotoğrafçılığı kursu ile alınan eğitimle pozlarınız deniz ve gökyüzünün birleşmesi ile ortaya anlamlı görüntüler çıkarır.
/>
/>
/>
/>•   Ayçiçeği Tarlasında
/>Ayçiçeği tarlaları düğün fotoğrafı pozları için doğal bir set adeta. İstanbul’da yaşayanlar şehrin dışına doğru yol alarak ayçiçeği ve lale tarlaları ile karşılaşabilirler. Gelin damat fotoğrafları doğanın kalbinde bir başka güzel…
/>
/>
/>•   Lunaparkta
/>Eğlenceli bir çiftseniz sizin için en güzel düğün fotoğrafları lunaparkta çekilenlerdir. Rahat ve komik düğün pozları yakalarken bir yandan da sınırsızca eğlenirsiniz. Hatta alacağınız  Fotoğrafçılık eğitimi ile hayellerinizi süsleyen eğlenceli fotoğraflar elde edebilirsiniz.
/>
/>
/>•   Hobilerinizle
/>Tenis mi oynuyorsunuz ya da at binmek hobiniz mi? İşte düğün fotoğrafı pozunuzu buldunuz. Hobinizi yaparken vereceğiniz eğlenceli gelin damat pozları ilerde gülümseyerek hatırlayacaksınız. Ayrıca düğün fotoğrafı pozları için doğanın nimetlerinden de sınırsızca yararlanabilirsiniz 0; margin: 0 -0.6ex 0 -1px;"> . Ormanlar, şelaleler, yağmurlu havalar sizi bekler…
/>
/>•   Dış Çekim Düğün Pozları
/>Düğün pozları dış çekim ile yapılacaksa fotoğrafçının profesyonelliği daha çok önem arz eder. Düğün fotoğrafçısı dış etmenlere açık bir şekilde fotoğraf çeker ve her türlü riske hazır olmalıdır. Düğün fotoğrafçısının yeteneği sayesinde doğru gelin damat fotoğrafları yakalanacaktır.
/>Dış çekim düğün pozları için mekanın iyi tanınması, hava koşullarının bilinmesi, ekipmanları ve ekibin tam olarak hazır olması gerekir. Kaliteli fotoğraflar iyi ekiplerden ve fotoğrafçılık kursu deneyimi olan eğitmen ile profesyonellerden çıkar. Düğün fotoğrafları böylece daha etkileyici olur.
/>
/>İşte Gelin ve Damat Adaylarına İlham Olacak 10 Poza Kaynaktan Bakabilirsiniz !
/>Kaynak:  www.fotografcilikkursu.com.tr
/>
/> :bye:
/>
10
Kendi Şiirleriniz ve Denemeleriniz / TÜRKİYE CUMHURİYETİ TAPUSU
« Son İleti Gönderen: anahro Şubat 16, 2017, 10:48:02 ÖÖ »

/>
/>Sahip olduk bir kere Türkiye tapusuna
/>Yedi değil, yetmiş bin devlet gelse alamaz.
/>Erkeklerimiz şahin, kadınlarımız suna
/>“Türkiye Sevdamıza ”kimse kara çalamaz,
/>***
/> Yedi kat olan gökyüzü alsancağıma mecnun
/>“O“ dalgalanmazsa mavi yüzü, mavi kalamaz
/>Dağlar, taşlar, ovalar Korkma sönmeze meftun
/>Onu dinlemedikçe; huzur, güven bulamaz
/>***
/>Doğal nakış sınırım yüreğimin tığında
/>Tek bayrak, tek devlet, tek dil başkası olamaz.
/>Kalpler böyle birlikte sevgiyle attığında
/>Hiçbir kuvvet vatanı bölüp parçalayamaz..
/>
/>***
/>Bin dokuz yüz yirmi üçte imzaladık senedi
/>“Milli Misakımız” kesinlikle aşılamaz.
/>Kuruluştan bu güne kimler, kimler denedi,
/>Şehit oğlunun azmine asla ulaşılamaz...
/>***
/>Günüm, geleceğim Cumhuriyet ışığında
/>Hürriyetimi kimse ellerimden çalamaz
/>Ümitsizlik yok, korku yok Vatan aşığında
/>En bitkin, en zor haller biçare bırakamaz
/>***
/>Sıra: derece üstü, cilt: Osmanlı, tek parsel.
/>Hanesi: Ataerkil, çakma’lanamaz.
/>Asya, Avrupa olan konumu Doğal Görsel.
/>Güzellik, güzelliği Türkiye’mle sınamaz
/>***
/>Enlem, boylam ne demek kaldırın meridyeni.!
/>Yüz ölçümü gönlümde ”âlemlere sığamaz.”
/>Yıl kutlaması yersiz, her yıl gün gibi yeni.
/>Asırlar gelir, geçer; geçer de ihtiyarlamaz 
/>****
/>
/>Sahip: TÜRKİYE, nitelik: Yurt, yer: Anadolu.
/>Hiçbir milletle, kültürle böyle kaynaşamaz
/>Hilalim, yıldızım resmi mühürü, can pulu
/>Türk'ün kanından başka bir kanla yapışamaz.
/>***
/>Edinilme sebebi: Milli Mücadeledir.
/>Öyle bir an gelir ki Medeniyet kar etmez.
/>Vatan aşkı nasiptir, çekilesi çiledir.
/>Mecnun, Kerem olunur yâri, ele yar etmez.
/>***
/>Senedin fotoğrafı: Türkiye Haritası. 
/>Yedi bölge, yedi renk kararamaz, solamaz.                     
/>Batıya yöneltilmiş gidişinin rotası
/>Muasırlaşma yarışında geride kalamaz
/>***
/>Tarih boyu sayısız şehit, alış bedeli.   
/>Denizler mürekkep olsa  kalemler yazamaz..
/>Yarınlara vatan olarak kalış bedeli;
/>“Başka MİLLET doğmadan kabrini kazamaz””
/> ***                             
/>Bir heyecan, bir bekleyiş gecenin sonunda
/>Sabah ezanı okunmadan güneş doğamaz.
/>Bu inançtır esas dört mevsim oluşumunda
/>”Cennete” rahmetin dışında bir şey yağamaz.
/>***
/>Bu topraklar İslamiyet’in tek karargahı-
/>Şehit oğlu şehit mücadeleden yılamaz.
/>“Tekbir” yaptı mı dilinde O lafzı Allah’ı
/>Hedefinden, ölümler bile alıkoyamaz.
/>***
/>Alın teri, göz nuru ekmeğinde, aşında.
/>Yurt’ta, Cihanda Sulh’u kimse deşifre yapamaz.
/>Onurlu, dürüst davranır yaşam savaşında..
/>Gönlünün kapısını hoşgörüye kapamaz.
/>***
/>Türkiye’de dünyaya gelmek, büyük nimet 
/>Toprağı mübarek, rüzgârı Hu’suz esemez.
/>Eyüp Ensari, Mevlana manevi ganimet
/>Aramızdaki bağı kim ne yapsa kesemez..
/>***
/>Dünde, bugün, yarında Türkiye yapısında
/>Herkes eşit unsurdur, öteki sayılamaz.
/>Türkiye Cumhuriyeti yazar tapusunda 
/>Birlik, beraberlik bir bütündür; ayrılamaz.
/>
/>ORHAN AFACAN
/>
/>16.04.2014-İzmir
Sayfa: [1] 2 3 ... 10