Gönderen Konu: Haydi Gel İçelim=)  (Okunma sayısı 3188 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı caudiliso

• BLair
  • Bakınan Üye
  • **
  • Site puanı: 0
Haydi Gel İçelim=)
« : Temmuz 22, 2009, 05:46:13 ÖS »
merhaba arkadaşlar başlık çok lkası biliorum maiçimden bu geldi=)
/>
/>ben fen bilgisi aayıyıım hendeği geldm gördüm tam okunacak yer..!siz orda yasayanlr olarak önerileriniz uyarılrınız varsa vey tvsiyeleriniz duymak isterim;)))sakary memleketim olduğu iin pek sıkıntı çkmem gibime gelio am be krasuluyum:)hendek biraz ters oldu bana:P
/>
/>neyse abilerim ve ablalarım sakaryaya özellikle fen bilgisi okuyanlara sevgilerle=)
/>
/>
/>iyi şeyler öyleyinde mrmra biyolojiye gitmiiim ya
Gözlerim gözünde aşkı seçmiyor
/>Onlardan kalbime sevda geçmiyor
/>Ben yordum ruhumu biraz da sen yor
/>Çünkü bence şimdi herkes gibisin......

Çevrimdışı caudiliso

• BLair
  • Bakınan Üye
  • **
Ynt: Haydi Gel İçelim=)
« Yanıtla #1 : Temmuz 22, 2009, 05:54:21 ÖS »
biyoloji derken fen edebiyat diil=)biyoloji öğr. ben okadar kanka oldumki bölümle biyoloji diyip geçiom:D:D:D
/>
/>ne var ne yok oralarda stüdyo varmı mesela okuldada olsa olur on öre akustiklemi geliim bass'ı alıp mı ortada kalmiyim:D
/>
/>içecek konuuna gelince menüde neler varsa ben aşinayım zaten =))))

Çevrimdışı caudiliso

• BLair
  • Bakınan Üye
  • **
« Yanıtla #2 : Temmuz 22, 2009, 06:07:15 ÖS »
çok teşekkür ederim benimde kuzen var fen-edeb te:dgerçi bu sene yaz okuluna kalmış:dbi lablar iyi gerisi sıkıcı dedi bende pek düşünmedim gerçi o kima bölümü ben anca biyoloji okurum O0

Çevrimdışı caudiliso

• BLair
  • Bakınan Üye
  • **
« Yanıtla #3 : Temmuz 22, 2009, 06:08:34 ÖS »
Ünvde fen bilg bölümünde yeni düzenlemeler yapıldı son yıllarda ve eğitimi eskisinden daha kaliteli. Fakat fen bilgisinde atanma sorunu var arkadaşım. Hmm biyoloji öğrtliği demişsin. Şunu göz önünde bulundur lise öğrencileriyle mi uğraşmak daha rahat olur senin için yoksa ilköğretimle mi? Ben liselerle uğraşamazdım ben olsam yine fen okurdum :)
/>
/>Ama eğitim fakültesinin avantajı da şu ki kolejlere gidebilirsin çok kaliteli kolejler var. Gerçi bizim zamanımızda yan branş vardı  mat bölümü fenin yan branşıydı ama şu an öyle bir şey yok. Yine de orada öğrenebileceğin çok şey var. Genelde öğrenci merkezli bu yüzden kendini geliştirebilirsin istersen. İstemezsen de öylee boş boş da geçebilirsin takılmadan. :) Nerede olursan ol bu böyle :)
/>
/>Yine de tekrar ünv okusam sanırım yine fen bilg öğretmenliği  isterdim ve yine sakaryada okurdum. ;)

/>

/>
/>biyoloji dersken ben BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİNDEN BHSEDİYORUM...MARMARA NÜİVERSİTESİ BİYOLOJİ ÖĞETMENLİĞİNDEN.....................=)

Çevrimdışı caudiliso

• BLair
  • Bakınan Üye
  • **
« Yanıtla #4 : Temmuz 22, 2009, 06:11:55 ÖS »
çift anadal muhabbeti var mı =)

Çevrimdışı caudiliso

• BLair
  • Bakınan Üye
  • **
« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2009, 06:19:06 ÖS »
merak =)taşaekükr ediyorum bilgiler için son olarak yüksek lisans olayındanda bahset seni azaat ediyorum tuba abla=)

Çevrimdışı caudiliso

• BLair
  • Bakınan Üye
  • **
« Yanıtla #6 : Temmuz 22, 2009, 06:30:01 ÖS »
eywallah=))))))çok çok çok çok dil ne ingilizcemi alaamnca mı?

Çevrimdışı caudiliso

• BLair
  • Bakınan Üye
  • **
« Yanıtla #7 : Temmuz 22, 2009, 06:46:09 ÖS »
kızım ben adım ölem eğer olursa istanbulan gelcem sakaryaya ama ben daha 18 olamadım:(kpssye girebilirmiyim bilmiorum
/>
/>çocuk şimdi öğretmmenlik yapıo pttde memurluk mu yapıo:S:S
« Son Düzenleme: Temmuz 22, 2009, 09:54:16 ÖS Gönderen: melekk »

Çevrimdışı Söz ve Kalem

• Bakınan Üye
  • **
  • Site puanı: 12
  • Söz uçar ancak kalemle yazılan baki kalır!
« Yanıtla #8 : Temmuz 22, 2009, 06:53:28 ÖS »
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz...
/>
/>
Abla deme yaa üff :)
/>
/>Est. problem değil. Yüksek lisans olayını pek araştırmamıştım açıkçası orada sorduğumuz öğretim üyesi de pek bilgi vermedi. Ama hocamızın biri demişti ki :"Bölüm olmadığınız için fizik, kimya, biyoloji alanında yüksek yaptırmazlar. Onun yerine ikinci ünvyi okuyun daha iyi. Ama eğitim bilimlerinde yapılabiliyor."
/>
/>Genelde torpil var diyorlar ama puanın yüksekse  çok zor almıyormuş bizim ünv. Dil istiyor yüzde 10, Ales yüzde 50, ve ortalamanın da yüzde 40ı alınıyor... Okumak rahat diyorlar. Yine de soruşturursun :)
/>
/>Bu arada Türkçe yapabilen biriysen ALES'ten az bir çalışmayla çok rahat 80in üstünde alırsın. Eskiden bir kitapçığı alıp da diğerini veriyorlardı artık ikisini birden veriyorlarmış Türkçe de problemin yoksa 80 değil 90 yaparsın. :)

/>

/>Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde çalıştığım için size bu konu hakkında ayrıntılı bilgi vereyim (:
/>
/>Üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünü bitiren öğrenciler üniversitemiz çerçevesinde Biyoloji üzerine yüksek lisans yapabilmektedir. Eğerki Biyoloji öğretmenliğini bitirir iseniz o zaman da ilköğretim fen bilgisi öğretmenliği alanında yüksek lisans yapmanıza olanak tanınmaktadır.Enstitümüzün   Biyoloji  üzerine verdiği yüksek lisans hakkında ayrıntılı bilgi almak için http://www.fbe.sakarya.edu.tr/dl_biyoloji.htm ve     ilköğretim fen bilgisi öğretmenliği yüksek lisansı üzerine ayrıntılı bilgi almak için http://www.fbe.sakarya.edu.tr/dl_ilkogretim.htm bu adreslere bakmanızı öneririm.
/>
/>Torpil olayına gelince yüksek lisans esnasında öyle bir şey kesinlikle kabul edilemez. Toplanan Enstitü Kurulu dil puanınızın yüzde 10u, alesin yüzde 50sini ve ortalamanızın da yüzde 40ı alaraka hesapladıktan sonra diğer adaylar ile birlikte bir sıralamaya giriyorsunuz. Bu sıralama sonucunda belli puanı aşan adaylarımız enstitümüze kabul edilmektedir. Bu puan sıralasında da hiçbir şekilde torpil olmayarak kontenjana göre öğrenci alınmaktadır..
/>

Çevrimdışı ayan

• Sanmaki Sadece Dert Sende Var.. Sendeki Derdi Nimet Sayanlarda Var.
  • GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 52
  • Her Hakkım Saklıdır®™
« Yanıtla #9 : Temmuz 22, 2009, 09:03:39 ÖS »
içelim güzelleşelim  tih.
Çıktığı ini bilmeyen, kırk asırlık kini bilmez.. Soyunu sopunu bilmeyen, gün gelir haddini bilmez..

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments