Gönderen Konu: Formayon İle İlgili Son Haberler...  (Okunma sayısı 3169 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jan41

• Tanrı Misafiri
  • *
  • Site puanı: 0
Formayon İle İlgili Son Haberler...
« : Mart 19, 2011, 05:24:00 ÖS »
ARKADAŞLAR  SAU  universitesinde  bolum  ayrımı yapıldı  formasyon  verilirken. . .
/>bazı üniversiteler bolumu ne olursa olsun ayrım yapmadan  sadece  diploma  notuna  gore  sıralama  yapıldı . .
/>2011-2012  eğitim  yılında  formasyon nasıl  verilecek ve  kontenjanı  neolur  bununla  ilgili  bilgisi  olan  varsa  lutfen  paylaşalım  eğer  yoksa ben  bir  kaç bolum  başkanıyla  gorusuyorum.  henuz  net  bir  cevap  yok . . .

Çevrimdışı tutaste

• Emektar Üye
  • *
  • Site puanı: 202
Ynt: Formayon İle İlgili Son Haberler...
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2011, 05:33:39 ÖS »
Sakarya üniversitesi Formasyon alımı yaparken bölüm ayrımı yapmadı, ortalaması 3.00 ın üzerinde olan her bölümden öğrenciler yerleşti..hatta metalurji mühendisliği okuyan bile.. Sakarya üniversitesi gibi bir çok üniversite de sadece diploma notuna bakarak bölüm ayrımı yapmadan öğrenci alımı yaptı örneğin son anda öğrenci bulamadığı için o gün üniversite kapısında kim varsa alan Dumlupınar ve Trakya üniversiteleri gibi.
/>bunun yanında  yine diploma notu 2.50 üzerinde olmak koşulu ile baştan hangi bölüme ne kadar öğrenci alacağını bildirerek alım yapan üniversiteler de oldu.. misal İstanbul ünv., Erciyes, Dicle, Çukurova ünv. gibi..
/>
/>formasyon almak için de eylül ayını beklemek gerekiyor artık, geçen yıllarda bazı üniversiteler  ocak ayında ilana çıkıp yarı dönemde de öğrenci alımı yapıyorlardı ancak şu an mart ayı oldu böyle bir durum söz konusu değil..
İstersem tadıma doyum olmaz.
/>Her zaman böyle değilim ne yazık ki..
/>Bazen ne kötü olurum bilsen...
/>Bu akşam senin şerefine iyilerimi giydim...

Çevrimdışı jan41

• Tanrı Misafiri
  • *
  • Site puanı: 0
Ynt: Formayon İle İlgili Son Haberler...
« Yanıtla #2 : Mart 30, 2011, 06:28:43 ÖS »
slm,,
/>yazdıklarının  doğru  olduğunu  düşünmüyorum  çünkü  ben de  başvuru  yapmıştım  ortalamam  da  3,05  ti
/>fakat  kazanamadım  . .  ,

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments