Gönderen Konu: En Son Hangi Kitabı Okudunuz ? Tavsiye Eder Misiniz ?  (Okunma sayısı 29796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yesillim_34

• Akademik Birimler Moderatörü
  • Site puanı: 196
  • Live Together, Die Alone
    • http://celikseren.blogspot.com/
  • Fakülte: İşletme Fakültesi
  • Kayıt Dönemi: 2007
Ynt: En Son Hangi Kitabı Okudunuz ? Tavsiye Eder Misiniz ?
« Yanıtla #250 : Kasım 08, 2012, 08:44:12 ÖS »
Kitap okumayalı bayağı oldu sanırım, özledimde kitapları elimde tutmayı.
/>En son ''Allah Resulü ile 24 Saat'' (nesil yayınları) kitabı elimde idi.
Gece ve bu şehir öylesine yakışıyorlardı ki birbirlerine
/>Ne gece bu şehirden,ne şehir geceden geçiyordu
/>Yedi tepeli şehir üzgündü
/>Bir o kadar yorgun
/>Mevsim sonbahardı, sessizdi, soğuktu
/>Kimseler bilmiyordu
/>Herkes derin bir uykuya dalmıştı
/>İstanbul ağlıyordu...
/>
/>http://celikseren.blogspot.com/

Çevrimdışı s_tuba

• Katılan Üye
  • Site puanı: 14
  • Kil vehet fi nasibu!!!
  • Fakülte: Eğitim Fakültesi
  • Kayıt Dönemi: Mezun
« Yanıtla #251 : Kasım 29, 2012, 11:47:39 ÖS »
patrick modiano - Bir Sirk Geçiyor adlı kitabı bitirdim demin. Kitapla ilgili bir yorumu buldum internetten. Her cümlesine aynen katılıyorum. :
/>
/>
/>"Bir nefeste okunan, ne çok fazla içine çeken ne de sıkan kısa bir roman/anlatı okudum. Kitaptan çıkartılacak bir şey yok. Modiano kitapta sadece bir şeyler anlatmış ve bu anlattıkları önemli değil”. Kitapta anlatılanların önemli olmaması kitabı önemli yapıyor. Genç bir erkek ve kadının birbirleri hakkında hiçbir şey bilmeden yaşadığı günler ve anılar fazlaca önem verdiğiniz şu dünyanın ne kadar basit olduğunu hatırlatıyor.
/>
/>                Kahramanımız 18 yaşında bir genç bir erkek ile 21 yaşında genç bir kadın. Kadın hakkında hiç bir şey bilmiyor genç erkek. Kadının da erkek hakkında pek bir şey bildiği söylenemez. Fakat bu birbirleri hakkında çok az bilen gençlerin birbirlerine olan aşkları çok etkiliyor insanı. Öyle ahım şahım bir aşk da değil, yine Modiano tarzı kısa ve kesik bir aşk. Modiano’nun cümleleri gibi…
/>
/>                Ben kitabı sadece birkaç saatte okudum, hatta tam olarak diyebilirim ki iki saatten daha az sürdü. Bu iki saat içerisinde kendimi dingin ve huzurlu hissettim. Modiano diğer yazarlar gibi çetrefilli kurgular hazırlayıp, bilmeceler dolu bir hayal dünyasına sokmuyor sizi. Gayet huzurlu sakin ve dingin bir yolculuk. Anlayamadığım şey Modiano’nun hem bu dinginlikte yazıp hem de nasıl böyle okutabilmesi kendini… Fark etmediğiniz bir şey sizi çekiyor bu kısa kitapta.
/>
/>                Kahramanlar o kadar basit ve ayrıntısız ki insan hiçbir zaman onlarla kendini birleştiremiyor. Hani bazı romanlar vardır kahramanla bir bütün olursunuz, onu yaşarsınız; Bir Sirk Geçiyor’da bu hiçbir zaman olmuyor. Bilmediğiniz bir şey hakkında fikir yürütemiyorsunuz. Bir Sirk Geçiyor derken kitabın adındaki gibi sirk hiç olmuyor. Bu kadar dingin bir sirk olamaz.
/>
/>                18 yaşındaki kahramanımızın 126 sayfalık romanda değişimi insanın gözünden kaçmıyor. Nereden nereye gidiyor fakat öyle ufak adımlarla gidiyor ki ancak romanın sonunda anlayabiliyorsunuz bu değişimi. Başka bir yazar olsa şu kitaptaki olayları ona verseniz size 300-400 sayfalık bir bestseller olacak roman çıkartabilir. Modiano ise kendi tarzında bize ulaşıyor.
/>
/>                Arada sırada küçük aşklar, öpüşmeler kitabı alevlendirir gibi olsa da hemen eski huzura kavuşturuyor yazar bizi. Huzurdan çıkmak istemiyordum kitabı okurken, bittiğinde ise başka bir huzur buldu beni; sizi de bulmasını isterim."

Çevrimdışı tutaste

• Emektar Üye
  • *
  • Site puanı: 202
« Yanıtla #252 : Aralık 04, 2012, 08:06:33 ÖS »

/>
/>
/>Peygamber Efendimiz'in  (sav), hadisi şerifinde buyurduğu  “Hüseyin bendendir, ben de ondanım.” sözü ne güzeldir. Allah'tan başka dünyevi menfaatler peşinde koşan , imamlarının arkasında namaz kılıp ardından ona kılıç bilenen yezidler.. Hz. Hüseyin hakkında okunması gereken bir kitap..bilmediğimiz çok şeyi öğretecektir ve tabi okurken birazda gözlerimizin dolacağını kalbimizin burkulacağını belirtebilirim.. 
İstersem tadıma doyum olmaz.
/>Her zaman böyle değilim ne yazık ki..
/>Bazen ne kötü olurum bilsen...
/>Bu akşam senin şerefine iyilerimi giydim...

Çevrimdışı Cessyde

• ...
  • Takılan Üye
  • Site puanı: 10
  • ehe öhe
  • Fakülte: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Kayıt Dönemi: 2011
« Yanıtla #253 : Aralık 12, 2012, 02:40:29 ÖS »
Kemal Tahir - Devlet Ana'yı yeni bitirdim. Güzeldi beğendim

Çevrimdışı tutaste

• Emektar Üye
  • *
  • Site puanı: 202
« Yanıtla #254 : Aralık 18, 2012, 06:37:48 ÖS »

/>
/>
/>
/> okurken kendimizi kah Hz. Adem'in, kah Havva'nın yerine koyacağımız.. Kendimizi  Habil'miyiz? ;herşeyimizi, en sevdiklerimizi hatta kendimizi Allah'a kurban olarak sunabileceğimiz, yoksa Kabil'miyiz?; bize bu dünya yeter Cennette cehennemde bu dünyada deyip nefsimize (şeytana) yenileceğimiz.... diye sorgulayacağımız mutlaka okunması gereken bir kitap. okurken kelimelere aşık oluyor insan...
İstersem tadıma doyum olmaz.
/>Her zaman böyle değilim ne yazık ki..
/>Bazen ne kötü olurum bilsen...
/>Bu akşam senin şerefine iyilerimi giydim...

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments