G÷nderen Konu: Atat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rk'├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kmaza Sokan G├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ne├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? Dil Teorisi  (Okunma sayřsř 847 defa)

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

malummat

• Ziyaretši
Atat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rk G├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ne├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? Dil Teorisi ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zerinde uzmanlar ile ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rken bir kelimenin k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âkeni hakk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda yan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndakilerin g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ al├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r. Ve herkes ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ka bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ekilde g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? bildirir. Atat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rk, buna fena halde ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝lm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝:
/>- Dil i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kmaza girdi. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imdi ne yapaca├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z? diye sordu. Dil kurumunun ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ânemli erk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ón├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndan bir zat da:
/> Nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l emrederseniz ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle yapar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z, deyince, Atat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rk bir bomba gibi infil├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ók etti:
/>- E├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? E├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? bak, nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l emrederseniz diyor, diye hayk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒. Bu i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? benim emrimle olur mu? Ben size bu dili n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ansland├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rmak i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žare sordum. Bana geyi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?in k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rk t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ ad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ oldu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?unu s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âylediniz. Ne dedinizse yapt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imdi i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kmaza girince nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l emrederseniz diyorsunuz, t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? benim emrimle olsayd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ben bu milletten yeni bir dil ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Â├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?renmesini isterdim. Bu milletin bana itimad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyledir ki, onu bile kabul ederdi. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imdi beni millete rezil ettikten sonra: Nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l emrederseniz, diyorsunuz. Defolun.
/>Vakit, sabaha yakla├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yordu. Hasan Re├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?it Tankut ve bir iki ki├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?iden masada herkes d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ând├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝. Atat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rk bah├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žeye ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒. Bir s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Â├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝t dal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ kopararak onunla me├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?gul olmaya ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒. Nihayet:
/>- Bana zeki iki talebe bulun, emrini verdi. Gazi Terbiye Enstit├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nden iki talebe geldi.
/>Atat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rk, her kelimenin T├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬že olaca├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ anlatan g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ne├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? dil teorisini onlara benimseterek il├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ón etti.

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments