G÷nderen Konu: En Son Hangi Kitab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ Okudunuz ? Tavsiye Eder Misiniz ?  (Okunma sayřsř 30883 defa)

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

ăevrimdř■ř yesillim_34

• Akademik Birimler Moderat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝
  • Ţleti: 3272
  • Site puanř: 196
  • Live Together, Die Alone
    • http://celikseren.blogspot.com/
  • FakŘlte: Ţ■letme FakŘltesi
  • Kayřt D÷nemi: 2007
Kitap okumayal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ baya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ oldu san├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m, ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âzledimde kitaplar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ elimde tutmay├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒.
/>En son ''Allah Resul├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ ile 24 Saat'' (nesil yay├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒) kitab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ elimde idi.
Gece ve bu ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ehir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âylesine yak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yorlard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ki birbirlerine
/>Ne gece bu ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ehirden,ne ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ehir geceden ge├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žiyordu
/>Yedi tepeli ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ehir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zg├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝
/>Bir o kadar yorgun
/>Mevsim sonbahard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒, sessizdi, so├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?uktu
/>Kimseler bilmiyordu
/>Herkes derin bir uykuya dalm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░stanbul a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yordu...
/>
/>http://celikseren.blogspot.com/

ăevrimdř■ř s_tuba

• Kat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lan ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ye
  • Ţleti: 153
  • Site puanř: 14
  • Kil vehet fi nasibu!!!
  • FakŘlte: E­itim FakŘltesi
  • Kayřt D÷nemi: Mezun
patrick modiano - Bir Sirk Ge├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žiyor adl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ kitab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ bitirdim demin. Kitapla ilgili bir yorumu buldum internetten. Her c├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝mlesine aynen kat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yorum. :
/>
/>
/>"Bir nefeste okunan, ne ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žok fazla i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žine ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žeken ne de s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kan k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒sa bir roman/anlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ okudum. Kitaptan ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kart├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lacak bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ey yok. Modiano kitapta sadece bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eyler anlatm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? ve bu anlatt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒klar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ânemli de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?il”. Kitapta anlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lanlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ânemli olmamas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ kitab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ânemli yap├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor. Gen├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž bir erkek ve kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n birbirleri hakk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žbir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ey bilmeden ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nler ve an├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lar fazlaca ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ânem verdi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?iniz ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nyan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ne kadar basit oldu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?unu hat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor.
/>
/>                Kahraman├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z 18 ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda bir gen├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž bir erkek ile 21 ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda gen├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž bir kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n. Kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n hakk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ey bilmiyor gen├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž erkek. Kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n da erkek hakk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda pek bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ey bildi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âylenemez. Fakat bu birbirleri hakk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žok az bilen gen├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žlerin birbirlerine olan a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?klar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žok etkiliyor insan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?yle ah├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ah├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m bir a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?k da de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?il, yine Modiano tarz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒sa ve kesik bir a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?k. Modiano’nun c├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝mleleri gibi…
/>
/>                Ben kitab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ sadece birka├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž saatte okudum, hatta tam olarak diyebilirim ki iki saatten daha az s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝. Bu iki saat i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žerisinde kendimi dingin ve huzurlu hissettim. Modiano di├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?er yazarlar gibi ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žetrefilli kurgular haz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rlay├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒p, bilmeceler dolu bir hayal d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nyas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na sokmuyor sizi. Gayet huzurlu sakin ve dingin bir yolculuk. Anlayamad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ey Modiano’nun hem bu dinginlikte yaz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒p hem de nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle okutabilmesi kendini… Fark etmedi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?iniz bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ey sizi ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žekiyor bu k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒sa kitapta.
/>
/>                Kahramanlar o kadar basit ve ayr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z ki insan hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žbir zaman onlarla kendini birle├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tiremiyor. Hani baz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ romanlar vard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r kahramanla bir b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n olursunuz, onu ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ars├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z; Bir Sirk Ge├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žiyor’da bu hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žbir zaman olmuyor. Bilmedi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?iniz bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ey hakk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda fikir y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝temiyorsunuz. Bir Sirk Ge├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žiyor derken kitab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndaki gibi sirk hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž olmuyor. Bu kadar dingin bir sirk olamaz.
/>
/>                18 ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndaki kahraman├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n 126 sayfal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k romanda de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imi insan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nden ka├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor. Nereden nereye gidiyor fakat ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle ufak ad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒mlarla gidiyor ki ancak roman├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n sonunda anlayabiliyorsunuz bu de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imi. Ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ka bir yazar olsa ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u kitaptaki olaylar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ona verseniz size 300-400 sayfal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k bir bestseller olacak roman ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kartabilir. Modiano ise kendi tarz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda bize ula├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor.
/>
/>                Arada s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rada k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝k a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?klar, ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âp├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?meler kitab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ alevlendirir gibi olsa da hemen eski huzura kavu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?turuyor yazar bizi. Huzurdan ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kmak istemiyordum kitab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ okurken, bitti├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?inde ise ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ka bir huzur buldu beni; sizi de bulmas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ isterim."

ăevrimdř■ř tutaste

• Emektar ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ye
  • *
  • Ţleti: 1064
  • Site puanř: 202

/>
/>
/>Peygamber Efendimiz'in  (sav), hadisi ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?erifinde buyurdu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u  ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?H├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝seyin bendendir, ben de ondan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m.├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ ne g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zeldir. Allah'tan ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ka d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nyevi menfaatler pe├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?inde ko├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?an , imamlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n arkas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda namaz k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒p ard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndan ona k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž bilenen yezidler.. Hz. H├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝seyin hakk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda okunmas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ gereken bir kitap..bilmedi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imiz ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žok ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eyi ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Â├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?retecektir ve tabi okurken birazda g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âzlerimizin dolaca├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ kalbimizin burkulaca├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ belirtebilirim.. 
├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░stersem tad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ma doyum olmaz.
/>Her zaman b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ilim ne yaz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k ki..
/>Bazen ne k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ât├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ olurum bilsen...
/>Bu ak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?am senin ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?erefine iyilerimi giydim...

ăevrimdř■ř Cessyde

• ...
  • Tak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lan ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ye
  • Ţleti: 148
  • Site puanř: 10
  • ehe ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âhe
  • FakŘlte: Ţktisadi ve Ţdari Bilimler FakŘltesi
  • Kayřt D÷nemi: 2011
Kemal Tahir - Devlet Ana'y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ yeni bitirdim. G├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zeldi be├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?endim

ăevrimdř■ř tutaste

• Emektar ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ye
  • *
  • Ţleti: 1064
  • Site puanř: 202

/>
/>
/>
/> okurken kendimizi kah Hz. Adem'in, kah Havva'n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n yerine koyaca├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z.. Kendimizi  Habil'miyiz? ;her├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eyimizi, en sevdiklerimizi hatta kendimizi Allah'a kurban olarak sunabilece├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imiz, yoksa Kabil'miyiz?; bize bu d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nya yeter Cennette cehennemde bu d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nyada deyip nefsimize (├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eytana) yenilece├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imiz.... diye sorgulayaca├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z mutlaka okunmas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ gereken bir kitap. okurken kelimelere a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k oluyor insan...
├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░stersem tad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ma doyum olmaz.
/>Her zaman b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ilim ne yaz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k ki..
/>Bazen ne k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ât├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ olurum bilsen...
/>Bu ak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?am senin ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?erefine iyilerimi giydim...

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments