G÷nderen Konu: Ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ K├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z Karde├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lerime...  (Okunma sayřsř 1432 defa)

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

ăevrimdř■ř berrjk

• Tak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lan ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ye
  • Ţleti: 83
  • Site puanř: -10
  • bu kadar dobra olma ka├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž kez s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyledim sanaa:@
Yeni ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?afak yazar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ sosyolog-yazar Fatma Barbaroso├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lu, ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ânceki g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n Yeni ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?afak'taki k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Â├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?esinde ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ânemli bir yaz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ yazd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒.
/>Ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ konusunda benim d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝klerimi d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nen, benim yazm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? olduklar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ka bir cepheden ayn├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ekilde yazan bir ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n yazar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ okumak g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zeldi. Barbaroso├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lu, "T├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rbanistleri de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ifre ediyorum" ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ yaz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle diyordu:
/>"T├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rbanistler ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nlar ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒/gen├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒zlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âzne olarak g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârmez. (...) Her olayda 'ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ birincil, o ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ ta├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yan ki├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i ise ikincil durumdad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r. (...) (T├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rbanistler) Kamuoyuna artistik poz verirken arka tarafta birka├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n, konumlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ve s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âylemlerini peki├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tirici bir unsur olmas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ onlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ziyadesiyle mutlu eder.
/>Ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ tart├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?malar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n en mutlu grubudur t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rbanistler. Ne antit├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rbanistlerin 'gerginli├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i' vard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r onlarda, ne de ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ yasaklar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na u├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?rayanlar ile yekdil olmu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? kalbin ac├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒."
/>
/>"Yekdil" i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin giri├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?im
/>Kalbin ac├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yla yekdil olmak... Nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l siyasetten, ekseriyetle "poz vermek" ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zerine kurulu olan siyasetten samimiyet beklememek gerekirse kalbin ac├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ina olmas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ da pek beklememek laz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. Eminim Barbaroso├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lu da biliyordur bunu... Ama eminim ki ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?unu da biliyordur, h├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ól├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ó bu "yekdilin" tesis edilece├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i bir alan var yery├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nde, insan ili├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?kilerinde. Hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ilse oray├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ korumak gerekti├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ini d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝yorum.
/>O y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zden de ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zerine yazd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m zaman "ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k" foto├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?raf├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒mla "ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝" kelimesinin ge├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žti├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i yaz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ yan yana g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nce, ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žo├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?unlu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u erkeklerden gelen (!) k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝f├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝r mesajlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ okumak istemiyorum. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ncelikle bunu s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyleyeyim.
/>
/>Kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝leri
/>Ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndan beri bu ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ konusunda ayn├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eyi s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝yorum. Cumhuriyet nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ "aseks├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝alite" ile ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârtt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝yse din de ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ka bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝yle ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝yor. Ben kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zerinde, onlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒, kim olduklar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ gizleyen, onlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ gizleyerek "i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?aret eden" b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝lerin kalkmas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ taraftar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. Bu mesele, politik hayhuy i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žinde konu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ulacak bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ey de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?il. Belki gazetelerde bile konu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ulmamal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒. Bu fazlas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yla zarafet ve ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âzen gerektiren bir konu.
/>
/>Kelle hesab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yla t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rban
/>Ama ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imdi, g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ndemdeki anayasa de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ikli├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?iyle ilgili olarak birka├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž c├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝mle s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âylemek gerekiyor.
/>Ey ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nlar!
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žinize siniyor mu?
/>..parti'li erkeklerle ..parti'li erkeklerin t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒pk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ Barbaroso├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lu'nun s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyledi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i gibi, ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ siyasi nesneler haline getirmeleri, sizin ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žok daha derin olan meselenizi siyasetin kelle hesab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žinde "halletmeye" ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?malar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žinize siniyor mu?
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žtenli├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ime inanman├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ dilerim:
/>Kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z karde├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lerimin bu duruma d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝lmesi benim i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žime sinmiyor.
/>
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žine siniyor mu?
/>Ey ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z karde├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lerim!
/>T├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rkiye ..parti taraf├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndan ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žok ciddi bi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žimde yap├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒sal olarak d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ân├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝lm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ken, devletin ..parti'lile├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tirilmesi bile ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ken bir tek sizin ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n memleketi "t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âkezleten" bir takoz durumuna getirilmesi i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žinize siniyor mu?
/>iktidar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ bu kadar ferah feza kullanan bir h├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝metin s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ra size gelince "zavall├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âylemini" her nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lsa her seferinde kullanabilmesi size kendinizi kullan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? hissettirmiyor mu?
/>Ey ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z karde├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?im s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle!
/>Sen de t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒pk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ benim gibi de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?il misin? Ben nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l "eli y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zg├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n gen├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n yazar" foto├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?raf├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žine s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lmaya ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yorsam sen de "ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ ma├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?dur kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n" foto├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?raf├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žine s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor musun?
/>K├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z karde├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?im s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle. Sen bunu hak ediyor musun?
/>
/>(ECE TEMELKURAN)
Adil davranmad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ktan sonra
/>Hac├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ hoca olmu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?sun ka├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž para
/>H├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rka , tesbih , post , seccade g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zel ama
/>Tanr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ kanar m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ bunlara
/>(├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?mer Hayyam)
/>
/>--------------------------
/>HER CUMA,21:00de Moda iskelesinde..
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ al da gel
/>biran├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ al da gel
/>sevgilini al da gel!!

ăevrimdř■ř sehlenur

• Herkes Kaderine boyun e├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?meli(mi??)!!
  • GencSau Demirba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒
  • Ţleti: 1555
  • Site puanř: 173
bi kere ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âz ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žok komik olmu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?: ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ konusunda benim d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝klerimi d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nen..
/>yine de sa├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ol payla├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin.. ama.. neyse.. :)
/>eme├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?e sayg├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?il mi.. ;)

ăevrimdř■ř Hurrem Sultan

• Seninle Her├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eye Var├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m Ben....
  • Ţleti: 3132
  • Site puanř: 133
  • Ben O'nu SeViYoRuM HeM De ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?oK
uzun s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝re siteden ayr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m..geldim g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝m ki. tart├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ma konular├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ gene ayn├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒..hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž bir de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?iklik olmam├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?...
/>
/>Ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ konusunda benim d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝klerimi d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nen, benim yazm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? olduklar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ka bir cepheden ayn├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ekilde yazan bir ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ kad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n yazar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ okumak g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zeldi.
/>
/>bu s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âz d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝c├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝...cephe hangi cephe ??? kimin yaratt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ya da yaratmak istedi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i cephe ???
/>
/>
/>
/>
/>yazd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ okudum eme├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?e sayg├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ diyerek te├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ekk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rler...

/>
/>
/>

ăevrimdř■ř ugunes

• بسم الله الرحمن الرحيم
  • Harbi GencSau lu
  • Ţleti: 415
  • Site puanř: 63
yaz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ okudum ama ifadeler ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žok garip geldi f. barbaroso├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lunu bir konferansta dinlemi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tim uslubu pek ho├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ildi. san├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m yaz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nada s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žram├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? yinede sa├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ol ayr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ca bu sadece benim d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ncem bulundu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u yer itibariyle y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝kselen sesimiz olmas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ temennisiyle
/>

ăevrimdř■ř COMMANDOS

• IloveUnS
  • Ţleti: 2000
  • Site puanř: 170
  • IloveUnS
    • IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS
@(ECE TEMELKURAN) "Sen de t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒pk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ benim gibi de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?il misin?"
/>
/>Valla Sayg├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?er Ece ablam san├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m sizin gibi de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?il t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rban├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ger├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žekten Hakk'├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒zas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ile takan ki├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?iler... Malum siz istiyorsunuz evlilik d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ili├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ki ama onlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n hangi biri ister b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eyi?
/>
/>Abla valla biz g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ân├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ll├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ler derne├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ini olarak yan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒za gelmek istiyoruz, bir ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žay├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬želim asl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žay bahane maksat ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ahane ;D : ) cevab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z nedir?
/>
/>G├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ân├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ll├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ler Derne├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i---> Lithium, Shambala34, COMMANDOS, serkan_rap
/>
/>7/24 online hizmetinizle bir telefon kadar yak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n... Sayg├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lar ...
IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS

ăevrimdř■ř Esed-├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l Esved

• UZLET
  • Ţleti: 868
  • Site puanř: 444
  • Piyonluktan ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ahl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?a... Bir Garip Hikaye...
Bundan sonra Ece ablan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n fanatik okuyucular├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndan bibi olcam ;D
« Son DŘzenleme: Ůubat 10, 2008, 05:31:46 ÍS G÷nderen: Esed-├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l Esved »
UZLET [ Uzlet-i G├?┬?├?┬?├?┬?├?┬óh ] [ Uzlet-i G├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zin ] [ Uzlet-i Ni├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?in ] [ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░ltizam-├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ S├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝kut ]
/>
/>

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments