Gönderen Konu: azami öğretim(uzatmaaa) süresi kaçyıl__??  (Okunma sayısı 2858 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cannfree

• Harbi GencSau lu
  • Site puanı: 16
azami öğretim(uzatmaaa) süresi kaçyıl__??
« : Mayıs 18, 2007, 11:40:15 ÖÖ »
arkdaşlar duyduğuma göre azami öğretim süresi 7 yıldan yıla çıkarılmış. ancak üniversitenin sitesinden yönetmeliklre baktım hala 7 yıl yazıyordu . bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirm.
/>saygılar....

Çevrimdışı SeKuLi_53

• "Seni Çaldığın Kalbime Gömüyorum..."
  • GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 317
  • "Yıllar Gecse de Ustunden Bu Kalp Seni Unutur mu?"
    • ***Rizeli SeKuLi'nin Mekanı...***
Ynt: azami öğretim(uzatmaaa) süresi kaçyıl__??
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2007, 09:20:41 ÖS »
benimde bildiğim şu an için 7 ama daha fazla bi bilgim yok...
/>
/>Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır herhalde...
/>
/>
/>bu arada 7 yıldan ??? çıkarılmış demişsin de bişi unutmuşsun herhalde?
/>
/>
/>Bu arada konu taşınmıştır...

Çevrimdışı thEnd

• ...
  • GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 3
  • ...
« Yanıtla #2 : Haziran 07, 2007, 02:13:55 ÖÖ »
4+3 olması gerek... fakat son yılda(7. yılda )ortlamanın tutması gerekiomuş eğer ortalama tutmasza uzatamıomuşsun die bliorum ama sen yinede bi yönetmeliği oku
]İşte gidiyorum;
/>Birşey demeden
/>Arkamı dönmeden
/>Şikayet etmeden
/>Hiçbirşey almadan
/>Birşey vermeden
/>Yol ayrılmış, görmeden GİDİYORUM!
/>Yürüyorum sanki senin yanında
/>Sesin uzaklaşır herbir adımda
/>Ayak izim kalmadan GİDİYORUM!

Çevrimdışı zırtapoz

• Yasaklı
  • *
  • Site puanı: -8
« Yanıtla #3 : Haziran 07, 2007, 02:16:24 ÖÖ »
7 yıl boyunca derslere girme hakkın var 8. yılda sadece sınavlara girebiliyorsun.8 den sonrada postalıyorlar zaten.
siyasi içerikli konular açmaya uyarılara rağmen ısrarla devam ettiği için siteden süresiz uzaklaştırılmıştır..

Çevrimdışı bilader

• Katılan Üye
  • Site puanı: 56
« Yanıtla #4 : Temmuz 02, 2007, 11:22:00 ÖÖ »
Alıntı
Madde 21 SAÜ’ ye kayıtlı lisans öğrencilerinin normal öğretim süreleri; azami 7 yıldır. Bu süre sonunda mezun olamayan son sınıf öğrencilerine, başarısız oldukları bütün dersler için iki ek sınav (Ek Sınav 1 ve Ek Sınav 2) hakkı verilir. Bu iki ek sınav hakkı, derslerin açıldığı güz ve bahar yarıyılı final sınavlarında kullandırılır. Bu sınavlar sonunda, başarısız ders sayısını, bitirme çalışması hariç, 5 veya 4 derse indirenlere 3 yarıyıl, ek sınavları almadan başarısız ders sayısını 5 veya 4 derse indirenlere 4 yarıyıl, 3 veya daha az derse indirenlere ise sınırsız olarak başarısız oldukları derslerden açılacak yıl sonu sınavlarına girme hakkı tanınır.
/>
/>
/>
/>Mezuniyetlerine tek dersi kalan veya mezun olmak için gereken 2.00 ağırlıklı not ortalamasını sağlayamayan öğrenciler, ilgili öğrenci işlerine derslerinden bir tanesinin ismini belirten dilekçe ile başvurarak, güz ve bahar yarıyılı ile yaz okulunun mazeret sınav haftasının son günü, bir defaya mahsus olmak üzere tek ders sınav hakkından yararlanırlar. Hiç alınmamış dersten tek ders sınav hakkı kullanılamaz. Tek ders sınavına girip mezun olmak için gerekli olan 2.00 ağırlıklı genel not ortalamasını sağlayamayan öğrenciler, ağırlıklı genel not ortalamalarını yükseltmek üzere aldığı derslerden, istedikleri kadarına yazılarak öğrenimlerine devam ederler.
/>
/>
/>
/>Azami öğretim süresi ve bunu takip eden ek sınavlar sonunda, mezun olabilmek için, kalan ders sayısının beş veya daha az olması halinde, bu dersler içinde daha önce alınmayan dersler varsa, öğrencilerin bunlara yönetmelik hükümlerine göre yazılarak en geç iki yıl içinde başarısız ders sayılarını üç ve daha aza indirmeleri şarttır. Aksi halde öğrencinin Üniversite ile ilişkisi kesilir. Bu iki yıllık ek süre sonunda başarısız ders sayısını üç veya daha aza düşüren öğrenciler, sınırsız sınav hakkından yararlanır.
/>
/>
/>
/>Yedi yıllık azami süreden önce, mezun olmak üzere üç veya daha az dersi kalan öğrenciler, birimlerine dilekçe ile başvurarak, bu derslerden açılacak yarıyıl sonu sınavlarına sınırsız girme hakkından yararlanabilirler.
/>
/>
/>
/>İzledikleri programdan mezun olmak için gerekli 2.00 ağırlıklı genel not ortalamasını sağlayamayan son sınıf öğrencilerine, ağırlıklı genel not ortalamalarını yükseltmek üzere aldığı derslerden yeteri kadarına yazılarak, öğrenimlerine devam ederler. Beş veya dört ders hakkından yararlanan öğrenciler, öğrenci katkı payını yatırırlar ve öğrencilik haklarından yararlanırlar.
/>
/>
/>
/>Sınırsız sınav hakkını kullanan öğrenciler, öğrenci katkı paylarını ödemeye devam ederler. Ancak sınav hakkı dışındaki diğer öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Açılacak sınavlara üst üste veya aralıklı olarak toplam üç eğitim - öğretim yılı hiç girmeyen öğrenci, sınırsız sınav hakkından vazgeçmiş sayılır ve Üniversite ile ilişkisi kesilir.
/>
/>
/>
/>Sınırsız sınav hakkı kullanılan derslerdeki başarı durumu, eski yarıyıl içi çalışma sonuçlarına bakılmaksızın, sadece yarıyıl sonu sınav notu ile belirlenir.

/>
/>Kısacası 7 yılın sonunda tek dersin varsa ya da 2.00 ortalamayı tutturamadıysan sana tek sınav hakkı veriyorlar.. eğer daha fazla dersin varsa sana 2 ek sınav hakkı veriyorlar.. Eğer o sınavlardan sonra 5 derse indirdiysen kalan derslerini 2 yıl daha rahatsın... Her türlü bitiyor okul kısacası :)
speedy..

Çevrimdışı hanji12

• Tanrı Misafiri
  • *
  • Site puanı: 0
  • Fakülte: İlahiyat Fakültesi
  • Kayıt Dönemi: 2014
« Yanıtla #5 : Mart 09, 2015, 08:08:36 ÖÖ »
Yedi yıllık azami süreden önce, mezun olmak üzere üç veya daha az dersi kalan öğrenciler, birimlerine dilekçe ile başvurarak, bu derslerden açılacak yarıyıl sonu sınavlarına sınırsız girme hakkından yararlanabilirler.. 0; margin: 0 -0.6ex 0 -1px;"> ..??
/>
Try out our free   testking pmp certification    and latest comptia   test-king.com   training courses to get high flying success in final and    cca.edu   exams   sciarc.edu

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments