Gönderen Konu: Apo yu kim asmadı??  (Okunma sayısı 2265 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

farkedermi

 • Ziyaretçi
Apo yu kim asmadı??
« : Temmuz 04, 2007, 03:50:16 ÖÖ »

/>bilmeyenlere ve bol keseden atanlar iyice okusun...
/>
/>
/>
/>
/>
/>Bahçeli idam cezasının kalmasına nasıl ikna oldu? İşte o imzanın perde arkası
/>
/>Gazeteci Fatih Çekirge Haber Türk'te Gazeteci Metehan Demir ile yaptığı Perde arkası programında idamların kalkması ile ilgili anayasa değişikliğinin perde arkasındaki sırları anlattı.
/>
/>O dönemde Star Gazetesi Genel Yayın Müdürü olan Çekirge Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başbakan Bülent Ecevit, Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz'ın idamların kaldırılmasını öngören anayasa değişikliği tasarısını imzalamayı reddeden Bahçeli'nin kalemi defalarca fırlattığını açıkladı.
/>
/>KAYNAK BİR MİT GÖREVLİSİ
/>
/>O dönemde bir üst düzey ve çok hatırlı bir MİT görevlisinin 2.5 saat uğraşarak Devlet Bahçeli'yi, ''Bu bir devlet politikasıdır'' diye ikna ettiğini söyleyen Çekirge, kaynağını da üst düzey MİT görevlilerine dayandırdı.
/>
/>İsim vermeden şöyle dedi:
/>
/>Bu bir devlet stratejisidir. Ben bu olayın bilinmesini istedim. MHP tabanı şehit cenazelerine çok hassas. Şu anda Türkiye de hassas. İdamın kalkması ile ilgili anayasa değişikliğine Devlet Bahçeli şiddetle karşı çıktı. Defalarca kalemi yere atıyor. Demirel, Ecevit, Yılmaz ısrarcı, dinlemiyor. Kimse ikna edemiyor. Kolay değil arkasında koskaca bir MHP tabanı var
/>
/>Çok hatırlı ve Abdullah Öcalan'ın kafasında uçan sineği bildiğini Yunanistan'a anlatan, gerekirse canı pahasına Abdullah Öcalan'ı bulunduğu yerden çıkarmaya hazır olan bir MİT üst düzey yetkilisi randevu alarak Bahçeli'ye geldi. ''Bu önemli bir stratejidir. Devlet stratejisidir. ve tam 2,5 saat boyunca Bahçeli'ye anlattı. Apo'dan nasıl faydanılacağını. Ve sonunda Bahçeli o imzayı attı '' dedi.
/>
/>APO: BANA BİR FIRSAT VERİN
/>
/>Çekirge Abdullah Öcalan'ın Kenya'dan getirdiklerinde hangarda tir tir titrediğini, ''Bana bir fırsat verin diye yalvarırcasına konuştuğunu'' da sözlerine ekleyerek, MİT görevlisinin Bahçeli'yi ikna edişinin hikayesini şöyle tamamladı.
/>
/>Bahçeli'ye bu kararın bir onaylanmış bir devlet stratejisi olduğunu anlattı ve ikna etti. Bu strateji tutuyor. PKK militanları Türkiye'den çıkıyor. Ne zamana kadar 1 Mart tezkeresinin reddine kadar.
/>
/>Tezkere'nin reddinden sonra Devlet'e hizmet etmek istediğini söyleyen APO İmralı'dan insiyatif alıyor. Yönettiği gazeteden bağımsız aday belirliyor. MİT görevlisinin dediği devlet stratejisi elimizden kayıp gidiyor.
/>
/>MHP GRUBU RED VERMİŞTİ
/>
/>Bahçeli idamı kaldıran tasarıya imzaya ikna edilse bile MHP grubu idamların kalkmasına karşı oy vermişti. Bahçeli de idamların kalkmasına red oyu kullanmıştı. Buna karşılık aralarında AKP kurucularından Bülent Arınç ve Abdullah Gül başta olmak üzere AKP ve DYP gibi muhalefet partileri de idamın kalkması yönünde oy kullanmıştı.
/>
/>AÇIK YARA STRATEJİSİ
/>
/>Çekirge ve Demir sohbetin son bölümünde Abdullah Öcalan'a asacak ip polemiğini, ''açık yara stratejisi'' olarak tanımladı.
/>
/>Tayyip Erdoğan'ın MHP ve Bahçeli'ye, ''CHP'nin yavrusu oldun, Abdullah Öcalan'ı asamadın'' dediğini, buna karşılık Bahçeli'nin de AKP ve Erdoğan'a, ''APO'yu affetmeye çalıştın, ABD'nin kuzusu oldun. TSK istiyor ama Kuzey Irak'a giremiyorsun'' diye açık yara stratejisine misilleme yaptığını anlattı. Bahçeli'nin AKP'nin Abdullah Öcalan'ı asamadın suçlamasını sürekli tekrarlaması üzerine Erzurum'da ''al sen as'' diye meydana yağlı urgan attığını sözlerine ekledi.

Çevrimdışı engineer_kok

 • Makine Mühendisi-Material Planning Expert
 • GencSau Demirbaşı
 • ******
 • İleti: 2194
 • Site puanı: 32
 • Fakülte: Mühendislik Fakültesi
 • Kayıt Dönemi: 2003
Ynt: Apo yu kim asmadı??
« Yanıtla #1 : Temmuz 04, 2007, 07:34:04 ÖÖ »
apoyu asmayanları geçen gün burada sitede verildi kimler asılsın kimler aslımasın dediği belliydi

Çevrimdışı Hurrem Sultan

 • Seninle Herşeye Varım Ben....
 • GencSau Demirbaşı
 • ******
 • İleti: 3132
 • Site puanı: 133
 • Ben O'nu SeViYoRuM HeM De ÇoK
Ynt: Apo yu kim asmadı??
« Yanıtla #2 : Temmuz 04, 2007, 08:58:32 ÖÖ »
Bahçeli içini rahat tutsun biz neyi neden yaptığını biliyoruz...
/>MHP ruhunu taşıyan biri zaten Bahçeliye haksızlık etmez..
   
/>
/>
/>

Seo4Smf Tagleri:
 


Facebook Comments