Gönderen Konu: 2018 Ajandanızı Doldurmaya Başladınız mı?  (Okunma sayısı 67 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı techsever

  • Tanrı Misafiri
  • *
  • İleti: 0
  • Site puanı: 0
  • Fakülte: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  • Kayıt Dönemi: Mezun
2018 Ajandanızı Doldurmaya Başladınız mı?
« : Ekim 27, 2017, 02:53:50 ÖS »

/>İş planları her daim bir süre öncesinden yapılır. 2017’yi uğurlamamıza kısa bir süre kala, 2018’in ilk çeyreğine dair iş planları da yapılmaya başlanıyor. Peki, 2018 ajanda seçiminizi yaptınız mı? Yeni yılda yapılacak ilk görüşmeler, ilk toplantılar ve ilk randevular için şimdiden iş planlama stilinize uygun bir ajanda seçmenizde fayda olacaktır. Bu sayede not tutma için de belirli bir düzen oluşturma imkanını elde edebilirsiniz.
/>Profesyonel Ajanda Planlama Rehberi
/>Geçtiğimiz yıl içerisinde ajandanıza yazdığınız toplantı plan gibi notlar size fazla karışık geldiyse, bu yıl yeni ajandanızı daha profesyonel bir şekilde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için öncelikle bir ajanda not alma planı oluşturmanız ve yıl boyunca da bu plana sadık kalmanız gerekiyor. Aksi halde not almanın yaşattığı pratiklik ve kolaylıktan tam olarak faydalanmanız güçleşebilir.
/>Çok sayıda not aldığınız ajandanızda bazı botları öne çıkarmak için en kolay yöntem renk kodlaması kullanmaktır. Stabilo kalemlerle aldığınız notlardan acil olanları, önemli olanları, önemsiz olanları ayırabilirsiniz. Bu sayede sadece bir bakışta gün içerisinde hangi çalışmaların sizin için öncelikli olduğunu da anlamış olacaksınız.
/>Örneğin gün ya da hafta içerisinde hazırlamanız gereken çalışmaları ve teslim tarihlerini ya da saatlerini kolaylıkla öne çıkarabilirsiniz. Renk kodlamasından faydalanmanızın yanı sıra ajanda sayfasında bir bölüm ayırarak bu bölümü teslim saatlerine, tarihlerine ayırabilirsiniz. Yaptığınız işe bağlı olarak ajandanızı çok daha etkin kullanmanın pek çok yolunu bulabilirsiniz. Fakat bu yollardan hangisini seçerseniz seçin, 2018 ajandanızı düzenli bir şekilde doldurun.
/>Tamamlanan Çalışmaların Üzerini Çizin
/>Eğer yapılması gereken işler noktasında da ajandanıza not alma yolunu seçerseniz tamamladığınız çalışmaların mutlaka üzerini çizin. Bu sayede karmakarışık bir iş planlaması yerine gayet düzenli ve tertipli bir iş planlaması hazırlamayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.
/>Haftalık program yapmak her daim işe yarar! Mutlaka iş planlamanızı yaparken her hafta için bir sayfa kullanın ve bu sayfada haftalık planlamalarınızın olmasını sağlayın. Yoğun olduğunuz haftaları günler öncesinden görme şansını sunan bu yöntem 2018 ajandanız sayesinde yoğunluğunuza dair tahminlerde bulunmanızı da sağlayacak.
/>
/>

Seo4Smf Tagleri: 2018 ajandanızı doldurmaya başladınız 
 


Facebook Comments