Gönderen Konu: الأزهر الشريف(el Ezher Üniversitesi)  (Okunma sayısı 21203 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SummerWinter

• GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 294
  • Kayıt Dönemi: 2014
Ynt: الأزهر الشريف(el Ezher Üniversitesi)
« Yanıtla #10 : Ekim 30, 2008, 12:47:10 ÖÖ »
Hizma nedir ?
Yorgunum artık. Kabuğumun kırılmasını bekliyorum.

Çevrimdışı Bedevi

• Takılan Üye
  • Site puanı: 26
« Yanıtla #11 : Ekim 31, 2008, 05:50:54 ÖS »
sen orada mı okudun? ayrıca orada okuyabilmek için neler gerekli? tam ayrıntılı bilgi istiyorum :D
/>tekrar okumak istiyorum neden olmasın...
/>

/>Ben şuanda burda okumaya devam ediyorum. E(A)llah-u Tealanın izni ile en kısa zamanda burdan mezun da olarak ülkeme geri döneceğim.
/>Burda okumak için ne gerekli güzel soru. Öncelikle Mısırda kalabilmek için mısır konsolosluğundan ikamet izni alıyorsunuz. Akabinde Mısıra gelerek El-Ezherde okumak istediğinizi dilekçe ile arz ederek bir mulakata giriyorsunuz. Eğer mulakati kazanırsanız burada okuyan bir talebe  oluyorsunuz.Bu sırada arapçanızında iyi olması şart. Çünkü burada ingilizce çok nadir konuşulmakta ve hocaların hepsi Arapça ders vermektedir.

/>Deccal Geldiği Zaman Tüm Yahudiler ve O Lanetlenmiş Mel'un Dünyadan Kazınacaktır !!!
/>
/>
/>E(A)LLAHU EKBERR
/>
/>
/>أنا أحبّ الله
/>رأي هذا: الله فقط واحدة ونحن  كول
/>ه إوب دائما يأخذني إلى يصحّ طريق.

/>

ah_ilhyt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 05, 2009, 11:43:10 ÖS »

/>Ben şuanda burda okumaya devam ediyorum. E(A)llah-u Tealanın izni ile en kısa zamanda burdan mezun da olarak ülkeme geri döneceğim.
/>Burda okumak için ne gerekli güzel soru. Öncelikle Mısırda kalabilmek için mısır konsolosluğundan ikamet izni alıyorsunuz. Akabinde Mısıra gelerek El-Ezherde okumak istediğinizi dilekçe ile arz ederek bir mulakata giriyorsunuz. Eğer mulakati kazanırsanız burada okuyan bir talebe  oluyorsunuz.Bu sırada arapçanızında iyi olması şart. Çünkü burada ingilizce çok nadir konuşulmakta ve hocaların hepsi Arapça ders vermektedir.

/>
Bu durumda beni oranın kapısına dahi yaklaştırmazlar  ;D
/>İşin şakası.. burada Ezher'li birini görmek beni cidden memnun etti.. Ayrıcalık olsa gerek :) Okulumuzda Yavuz Kamadan diye bir hoca var. Oranın mezunu diye duymuştum. Dersine girenler müthiş bir arapçasının olduğunu ve bunu da güzel paylaştığını söylüyor. Bana henüz nasip olmadı.. Hayırlısı..
/>

Çevrimdışı mihmandar

• GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 214
« Yanıtla #13 : Mart 15, 2009, 02:04:24 ÖS »
el-ezheriş-şerif
/>kaç yıllık üniversiteydi bu,
/>yıllanmış ama unuttum şimdi,

Çevrimdışı GULTEN_GUL

• Harbi GencSau lu
  • Site puanı: 59
  • Sual de bilgiden doğar, cevap da...
  • Fakülte: Teknik Eğitim Fakültesi
  • Kayıt Dönemi: Mezun
« Yanıtla #14 : Mart 15, 2009, 02:22:18 ÖS »
Bu üniversitenin Türkiye'de denkliği var mı  ve mezun olduğunda ne yapacaksın? Keşke Türkiye'de de böyle bir üniversite olsaydı. Çok özendim.

ah_ilhyt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mart 15, 2009, 02:27:51 ÖS »
Bu üniversitenin Türkiye'de denkliği var mı  ve mezun olduğunda ne yapacaksın? Keşke Türkiye'de de böyle bir üniversite olsaydı. Çok özendim.
/>

/>Denklik yeni açıldı ama şöyle oluyor. Mesela bizim sınıfımızda bir amca var    Bazı derslere katılıyor. Yıllaaar önce Ezher'den mezun olmuş. 13 tane fark dersi varmış. Tabi bölüme göre fark derslerin sayısında değişiklik olabiliyor. Neyse o dersleri verdikten sonra diploması burada da geçerli olabilecek. Denkliği bu yönde yani...

Çevrimdışı spectacular

• Tanrı Misafiri
  • *
  • Site puanı: 0
« Yanıtla #16 : Mart 28, 2009, 01:11:14 ÖÖ »
Merhaba arkadaşım...
/>
/>El ezherin artık denkliği kabul ediliyormu...yukarıda öyle belirtmişsin. 16 martta denklik yönetmeliğinde bir değişiklik yapıldı(7. maddenin c bendinde) "Diplomanın alındığı kurumun tanınmış bir kurum olduğu, eğitimin yapıldığı programın
/>benzeri Türk yükseköğretim programına denk olduğu, eğitim düzeyi ve öğrenim alanı açıkça
/>tespit edilenlere "lisans denklik" belgesi verilir. Eğitim düzeyi önlisans düzeyinde olduğu
/>tespit edilenlere "önlisans denklik" belgesi verilir. Mezun olunan lisans programının
/>Türkiyedeki eşdeğer programa göre zorunlu derslerinde eksiklik tespit edilenlere;
/>Kurulumuzca yerleştirilecekleri Türkiyedeki bir üniversitede bu dersleri almaları ve başarılı
/>olduğunu belgelemeleri sonucunda denklik belgesi verilir." şeklinde...sanırım bundan bahsediyosun..acaba bu yolla denklik alabilen varmı...kesin bilgi verebilirsen çok sevinirim..bende yıllardır bu denkliği beklıyorum..şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı Shambala34

• GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 1636
    • Shambala Ne Demek?
« Yanıtla #17 : Mart 28, 2009, 01:22:40 ÖÖ »
Takı sanatında en eski kültüre Mısırlılar sahiptir. Hızma olayına şaşmadım açıkçası. :)

/>
/>
/>
/>

Çevrimdışı mihmandar

• GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 214
« Yanıtla #18 : Mart 28, 2009, 11:59:12 ÖÖ »
var, ama türkiyede islami ilimler için Mısır tercih ediliyor, bi kimyayı kendi ülkemde kendi dilimle öğrenirim daha kolay değil mi!...
/>"Pozitif bilimler yok mu? (Bismillahirrahmanir rahiym)"
/>

ah_ilhyt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Mart 28, 2009, 12:05:26 ÖS »
Merhaba arkadaşım...
/>
/>El ezherin artık denkliği kabul ediliyormu...yukarıda öyle belirtmişsin. 16 martta denklik yönetmeliğinde bir değişiklik yapıldı(7. maddenin c bendinde) "Diplomanın alındığı kurumun tanınmış bir kurum olduğu, eğitimin yapıldığı programın
/>benzeri Türk yükseköğretim programına denk olduğu, eğitim düzeyi ve öğrenim alanı açıkça
/>tespit edilenlere "lisans denklik" belgesi verilir. Eğitim düzeyi önlisans düzeyinde olduğu
/>tespit edilenlere "önlisans denklik" belgesi verilir. Mezun olunan lisans programının
/>Türkiyedeki eşdeğer programa göre zorunlu derslerinde eksiklik tespit edilenlere;
/>Kurulumuzca yerleştirilecekleri Türkiyedeki bir üniversitede bu dersleri almaları ve başarılı
/>olduğunu belgelemeleri sonucunda denklik belgesi verilir." şeklinde...sanırım bundan bahsediyosun..acaba bu yolla denklik alabilen varmı...kesin bilgi verebilirsen çok sevinirim..bende yıllardır bu denkliği beklıyorum..şimdiden teşekkürler..
/>

/>Elbette var, şu an sınıfımızda 2 adet amcamız oldu  :) ikisi de el-Ezher mezunu ve fark derslerini veriyorlar. Siz de gecikmeden başvurabiliyorsanız başvurun.

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments