G÷nderen Konu: S├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rat K├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âpr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ Nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l Bir Yerdir (bi Bak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░sterseniz)  (Okunma sayřsř 4490 defa)

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

ăevrimdř■ř RE├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░S

• GencSau Demirba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒
  • Ţleti: 934
  • Site puanř: 158

/>
/>Ebu zerr rad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yallahu anh anlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor: “Ey ALLAH Lafz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒‘├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n Res├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╗l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ dedim, Kevser havz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n kaplar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ nedir? ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u cevab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝tfettiler:
/>
/>“Nefsimi kudret elinde tutan Z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ót-├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ Z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝lcel├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ól’e yemin olsun, onun kaplar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k ve karanl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k bir gecede g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âkteki y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ld├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒zlardan daha ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žoktur. Cennetin kaplar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndan kim i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žerse art├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âmr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n sonuna kadar hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž susamaz. Havz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n cennetten ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kan iki olu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝l akar. Geni├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?li├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i uzunlu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?una denktir. Bu da Amm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ón’dan Eyle’ye olan mesafe kadard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r. Suyu s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝tten daha beyaz, baldan daha tatl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r.
/>
/>M├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝slim, Fezail 36, (2300); Tirmizi, K├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yamet 16, (2447).

/>
/>Sem├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝re ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░bnu C├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ndeb rad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yallahu anh anlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor: “Res├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╗lullah aleyhissal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ótu vessel├?┬?├?┬?├?┬?├?┬óm buyurdular ki:
/>
/>“Her peygamberin bir havz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ vard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?mmeti oraya su almaya gelir. Peygamberlerin her biri, hangisinnin suya geleni ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žok diye ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âv├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rler. Su almaya gelen ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝mmeti en ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žok olan peygamberin ben olaca├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝mid ediyorum.
/>
/>Tirmizi, K├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yamet 15, (2445).
/>
/>Hz. Enes rad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yallahu anh anlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor: “Res├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╗lullah aleyhissal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ótu vessel├?┬?├?┬?├?┬?├?┬óm’a “Kevser nedir? diye sorulmu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tu.
/>
/>“Cennette bir nehirdir. ALLAH Lafz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ onu bana verdi. O, s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝tten daha beyaz, baldan daha tatl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r. Onda (nehirde) bir ku├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? vard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r, boynu deve boynuna benzer!” buyurdular. Hz. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?mer at├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒larak: ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?yleyse o m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝reffehtir!” dedi. Aleyhissalatu vesselam da:
/>
/>“Onu yiyen, ondan da m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝reffehtir!” buyurdular.
/>
/>Tirmizi, K├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yamet 15, (2445).
/>
/>Hz. C├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝b rad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yallahu anh anlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor: “Res├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╗lullah aleyhissal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ótu vessel├?┬?├?┬?├?┬?├?┬óm buyurdular ki: “Ben havza ilk geleniniz olaca├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m!”
/>
/>Buhari, Rikak 53; M├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝slim, Fezail 25, (2289).
/>
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░bnu Mes’ud rad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yallahu anh anlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor: “Res├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╗lullah aleyhissal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ótu vessel├?┬?├?┬?├?┬?├?┬óm buyurdular ki:
/>
/>“Ben Havz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na sizden ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ânce gelece├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?im. Bana sizden baz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ kimseler y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝kseltilip (g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âsterilecek). O kadar ki, e├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ilsem onlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ tutar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. Ama hemen geri ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žekilecekler.
/>
/>“Ey Rabbim! Bunlar benim ashab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m!” derim. Ama bana:
/>
/>“Senden sonra bunlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ne bid’alar yapt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒klar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ sen bilmezsin!” denilir. Ben de:
/>
/>“Dini benden sonra de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tirenler rahmetten uzak olsun, rahmetten uzak olsun!” derim.
/>
/>Buhari, Rikak 53, Fiten 1; M├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝slim, Fezail 32, (2297).
/>
/>M├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝slim’in di├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?er bir rivayetinde Ebu Hureyre’den ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle rivayet edilmi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tir: “Res├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╗lullah aleyhissal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ótu vessel├?┬?├?┬?├?┬?├?┬óm buyurdular ki:
/>
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?mmetim Havz’├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda yan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ma gelecek. Ben, t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒pk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ devesinden ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?kas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n devesini kovan bir kimse gibi, havz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒mdan (baz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒) insanlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ kovar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m!” Yan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒mdakiler:
/>
/>“Ey ALLAH Lafz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒‘├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n Res├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╗l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝! Bizi tan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yacak m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z? dediler.
/>
/>“Evet buyurdu. Sizin, ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?kas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndan olmayan bir al├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ómetiniz olacak. Sizler yan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ma al├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ve abdest uzuvlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda, abdestin eseri olan bir nurla geleceksiniz. Ancak sizden bir grup benden engellenecek, onlar bana ula├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?amayacaklar. Ben: “Ey Rabbim onlar benim Ashab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m, onlar benim Ashab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m!” diyece├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?im. Ama bir melek bana cevap verip:
/>
/>“Senden sonra onlar ne bid’alar ortaya ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lar biliyor musun? diyecek.
/>
/>M├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝slim, Taharet 37, (247).
/>
/>Bir di├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?er rivayette ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyle buyrulmu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tur: “Havuzum Eyle ile Aden aras├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndaki mesafeden daha geni├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tir. Onun rengi kardan daha beyaz, baldan daha tatl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r. Onun ma├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?rabalar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ld├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒zlardan daha ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žoktur.
/>
/>Yezid ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░bnu Erk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬óm rad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yallahu anh anlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor: “Res├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╗lullah aleyhissal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ótu vessel├?┬?├?┬?├?┬?├?┬óm buyurdular ki:
/>
/>“Siz (ashab├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m), Havz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda yan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ma gelenlerin y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zbin c├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nden sadece bir c├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ te├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?kil edeceksiniz!” Yezid’e: O g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n siz ne kadard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z? diye soruldu da. “Yediy├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝z veya sekizy├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝z kadard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k!” diye cevap verdi.
/>
/>Ebu Davud, S├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nnet 26, (4746).
/>
/>Hz. Enes rad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yallahu anh anlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor: (Bir g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n), ey ALLAH Lafz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒‘├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n Res├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╗l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝! K├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yamet g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ bana ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?efaat edin!” dedim.
/>
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬░n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?allah yapaca├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m!” buyurdular. Ben tekrar:
/>
/>“Sizi nerede aray├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒p bulay├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m? dedim.
/>
/>“Beni ilk arad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n zaman S├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rat ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝zerinde ara!” buyurdular.
/>
/>“Size (orada) rastlayamazsam? dedim.
/>
/>“Mizan’├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n yan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda beni ara!” buyurdular.
/>
/>“Orada da size rastlayamazsam? dedim.
/>
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?yleyse beni Havz’├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n yan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda ara! Zira ben ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž mevkinin d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kmam!” buyurdular.
/>
/>Tirmizi, K├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yamet 10, (2435).
/>
/>Hz. Ai├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?e rad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yallahu anha anlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor: “Ate├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i hat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rlay├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒p a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m, Res├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╗lullah aleyhissal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ótu vessel├?┬?├?┬?├?┬?├?┬óm:
/>
/>“Niye a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?l├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yorsun? diye sordu.
/>
/>“Cehennemi hat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rlad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m da onun i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m! Siz, K├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yamet g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝, ailenizi hat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rlayacak m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z? dedim.
/>
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž yerde kimse kimseyi hat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rlamaz: Mizan yan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda; tart├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ a├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ geldi hafif mi ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Â├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?reninceye kadar; Sahifelerin u├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u zaman; kendi defteri nereye d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ecek, ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Â├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?reninceye kadar: Sa├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ soluna m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒; yoksa arkas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒? S├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rat’├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n yan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda; cehennemin iki yakas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ ortas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na kurulunca; bunu ge├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žinceye kadar.
/>
/>Ebu Davud, S├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nen 28, (4755).
/>
/>Ebu Sa’├?┬?├?┬?├?┬?├?┬«’di’I-Hudri rad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yallahu anh anlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor: “Res├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝lullah aleyhissal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ótu vessel├?┬?├?┬?├?┬?├?┬óm buyurdular ki: “Benim bir havuzum var. Geni├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?li├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?i Ka’be’den Beytu’l-Makdis’e kadar uzan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r. Suyu s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝t misali bembeyaz. Y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ld├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒zlar adedince susaklar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ var. ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?uras├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ muhakkak ki, K├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yamet g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ ben, peygamberler aras├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝mmeti say├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ca en ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žok olan kimseyim.

/>
/>

ăevrimdř■ř COMMANDOS

• IloveUnS
  • Ţleti: 2000
  • Site puanř: 170
  • IloveUnS
    • IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS
Az├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rim ne bi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žim t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rst├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m :-/
/>S├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ dergisinin arka kapa├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda da g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝m
/>D├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n o resimdeki d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?en sizsiniz hadi bakal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m ona g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âre ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ay├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n!!
/>Ve ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒radaki k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒zda Cehennem yolcusu sa├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? elinde Kuran yok!!
« Son DŘzenleme: Nisan 29, 2008, 06:42:15 ÍS G÷nderen: COMMANDOS »
IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS

ăevrimdř■ř loUdNeSS

• Do you know the relation between your two eyes? They blink together, they move together, they cry together, They see things together and they sleep together. Even though they never see each other.... Friendship should be just like that!!
  • Ţleti: 3082
  • Site puanř: 294
Allah raz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ olsun arkada├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m..hat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rlatt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin te├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ekk├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝rler :(

ăevrimdř■ř Shambala34

• Ţleti: 14488
  • Site puanř: 1635
    • Shambala Ne Demek?
Sa├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? elimde kuran olmad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nce ben direkt atlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. :/
/>
/>Ak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l var mant├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k var.  tih.

/>
/>
Az├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rim ne bi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žim t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rst├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m :-/
/>S├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ dergisinin arka kapa├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒nda da g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝m
/>D├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n o resimdeki d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?en sizsiniz hadi bakal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m ona g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âre ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ay├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n!!
/>Ve ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?u s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒radaki k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒zda Cehennem yolcusu sa├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? elinde Kuran yok!!
/>

/>Bundan sonra bakt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n yerlere dikkat edersin san├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. :)

/>
/>
/>
/>

ăevrimdř■ř COMMANDOS

• IloveUnS
  • Ţleti: 2000
  • Site puanř: 170
  • IloveUnS
    • IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS
Sa├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? elimde kuran olmad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nce ben direkt atlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. :/
/>
/>Ak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l var mant├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k var.  tih.

/>
/>Bundan sonra bakt├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n yerlere dikkat edersin san├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒r├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m. :)
/>
Abi sen atlars├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n.. Hee atlars├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n anca UnS'nin ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝st├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ne... :)
/>
/>Nere bak├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yom ben yaa orada k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z arkas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ând├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ benim ne su├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žum var ;D (Tren Gar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒)
IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS IloveUnS

ăevrimdř■ř ProKSima

• __yorumsuz ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ye__
  • Ţleti: 1847
  • Site puanř: 162
  • FakŘlte: E­itim FakŘltesi
  • Kayřt D÷nemi: Mezun

ăevrimdř■ř M├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ptela-i G├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?irin

• Sin@n Y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lm@Z
  • Ţleti: 1359
  • Site puanř: 94
Biz Babal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ Yapal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒mda,Vars├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n Evlatlar Elimizi ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?pmesinler...
/>
/>

ăevrimdř■ř girift

• mehlika
  • Kat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lan ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ye
  • Ţleti: 164
  • Site puanř: 37
  • Varl├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒k insan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n iliklerine i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?lemi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?tir
insan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝yleri diken diken oluyor yaa  Allah s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rat k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âpr├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nden ge├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žmeyi nasip etsin yoksa halimiz yaman
Ka├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žars├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n doyulmaz sevdan├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n tad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na
/>Kovalars├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n bo├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ulsan yeti├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?mem imdad├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒na:)
/>                         E.├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?.

ăevrimdř■ř sibel_cancer

• $!&€L
  • Kat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒lan ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ye
  • Ţleti: 272
  • Site puanř: 17
  • Ne k├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒zd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ bilmek isterdim beni ki lanet edeyim!
herkes korkuyo, t├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒rs├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yo ne bilim her├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eyi yap├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yo.. peki hangimiz Allah'├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n dediklerini tap├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yoruz ki tam anlam├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yla.. Allah yard├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒mc├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z olsun..
Siz bilgeler,y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ksek ve derin bilgili
/>Sizler ki derin d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝r ve bilir misiniz
/>Nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l,nerede ve ne zaman,
/>├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?iftle├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ti├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ini her ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eyin
/>Ni├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin sevi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ildi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ini,├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âp├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝ld├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝?
/>Siz ulu bilgeler,y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝z├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝me s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âyleyin!
/>Kafa patlat├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n bakal├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m,bana ne oldu├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?una
/>Nerede,nas├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒l ve ne zaman,
/>Ni├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin ba├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ma geldi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ine bunlar├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n

ăevrimdř■ř aRmagedoR

• ' ...youR heRo..!!
  • Emektar ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ye
  • *
  • Ţleti: 5124
  • Site puanř: 204
  • ' pRagmatizm...!!
bu konuDa ki Resmin siLinmesini istiyorum ahiR zamanLa iLgiLi hi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žbiR├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ey bizim d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝z gibi de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ildir s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âzler g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ârd├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝z ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?eyleri anlatmaz ozaman kur'an da cennette g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝m├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝├?┬?├?┬?├?┬?├?┬? bir tastan ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?arap i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žirilecek yaz├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒yor orada ki tas d├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝nyada ki tas de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?il ve ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?arap ta bildi├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?imiz ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?arap de├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?iel ahir zamana L├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝tfen sayG├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ duyaL├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒m cehennemden eLbet ki koRkaca├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒z ama b├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ÂyLe resimler sadece bir safsafa
' ....Bazen, daha sa├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?Lam in├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?aa etmek i├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žin ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ânce y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kmak geRekiR...!!!
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
' ... s├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Ân├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝p gitmek isteyen ya├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?ama ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?aRap veRin.. ve ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬ž├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝R├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝p gitmek isteyen bedeni ├?┬?├?┬?├?┬?├?┬?aRapLa y├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒kay├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒n.. biR kefen veRin bana asma yapRakLaR├?┬?├?┬?├?┬?├?┬▒ndan..sonRa da beni biR bah├?┬?├?┬?├?┬?├?┬žeye sessizce g├?┬?├?┬?├?┬?├?┬Âm├?┬?├?┬?├?┬?├?┬╝n...

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments