Gnderen Konu: Nas???????±l uyuyor ve r???????¼ya g???????¶r???????¼yoruz?  (Okunma says 4189 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd summeyraaa

• **S???????¼mEYRaaa **
  • GencSau Demirba???????????????±
  • leti: 1898
  • Site puan: 171

/>
/>
/>  Zaman???????±m???????±z???????±n ???????¼???????§te birini uyuyarak ge???????§iriyoruz. Bebekler ise zamanlar???????±n???????±n ???????¼???????§te ikisini uykuda ge???????§iriyor. Ara????????t???????±rmalara g???????¶re, az uyumak sinir sisteminde bozuklu????????a yol a???????§???????±yor. Ara????????t???????±rmalar, 10 g???????¼n uyumayan farelerin, 10’uncu g???????¼n???????¼n sonunda ???????¶ld???????¼klerini ortaya koyuyor. Canl???????±lar uyuduklar???????±nda beynin bir b???????¶l???????¼m???????¼ de uyuyor, ama uykunun mekanizmas???????±, i????????leyi????????i h???????¢l???????¢ bilinmiyor. Uykuda n???????¶ronlar???????±n a???????????????±r???????± derecede hareket halinde olduklar???????± biliniyor. Ayr???????±ca ???????¶nemli bir sorunu ???????§???????¶zmeden ???????¶nce uyuman???????±n, o sorunu ???????§???????¶zebilmek a???????§???????±s???????±ndan yararl???????± oldu????????u da d???????¼???????????????¼n???????¼l???????¼yor. D???????¼zenli uykunun, ???????¶????????renme kapasitesini de art???????±rd???????±???????????????± s???????¶yleniyor. ????????zetle, uyku sayesinde beyin bir ????????ekilde gerekli bilgileri depoluyor, gereksizleri ise ekarte edebiliyor.
/>
/>

Lithium

• Ziyareti
Gece 3 ten ???????¶nce uyuyam???????±yorum. :-\ G???????¼nd???????¼z de 12 den ???????¶nce g???????¶z???????¼m???????¼ dahi a???????§am???????±yorum. Annem yar???????±n big???????¼n i????????e girincede b???????¶yle uyursun o????????lum diye tak???????±l???????±yor. :) Bu yaz???????±danda anla???????????????±ld???????±???????????????± gibi uyumak laz???????±m, d???????¼zenli uyumak..

Shangri-La

• Ziyareti
bende sabah 4bu???????§uk gib uyuyorumm ???????¶????????len de1 de flnn kalk???????±orummmm ;) baya kar???????±???????????????±k r???????¼yalar g???????¶r???????¼yorummm :S

evrimd dortyaprakliyonca

• leti: 1616
  • Site puan: 79
az uyumak sinir sistemini bozuyormu????????..
/>inan???????±r???????±m..az uyudu????????um zamanlarda acayip ba???????? a????????r???????±s???????± ???????§ekiyorum..
/>
/>saolas???????±n..

evrimd JNS

• S???????¼R???????¼DeN aYR???????±LaN iDeaLiST KuZu ppp
  • Harbi GencSau lu
  • leti: 354
  • Site puan: 15
walla nerdeyse 3 g???????¼nd???????¼r uyuyom ;D
/>
/>d???????¼n gece bi yatt???????±m aha saat 2 olmu???????? ;D
/>
/>iftara az zaman kals???????±n diye uyand???????±k???????§a zorla uyuttum kendimi ;D
/>
/>asl???????±nda ge???????§en sene daa iidi, sahurdan sonra yat???????±yodum annem hade kak iftar haz???????±???????±???????±???????±r die kald???????±r???????±yodu ;D ;D ;D
ZEUSS UM ;)
/>
/>aslan???????±m???????±n yak???????±???????????????±kl???????±l???????±a bak bee =))
/>
/>
/>
/>
/>Zeuss umla ben
/>
/>        :)                                :)
/>
/>http://www.youtube.com/watch?v=MWTGyp5sF1o
/>
/>

evrimd selsel

• ssss
  • Tak???????±lan ????????ye
  • leti: 142
  • Site puan: 12
  • cubiss...
ben de ???????¶le yaa :)hele yurtta okuldan gelip 12de bi yat???????±odum,ak????????am ezan???????±yla uyan???????±yodum :) 
beni bir ben bilirim,bir de Yaradan,,
/>bana bir ben laz???????±m???????±m,bir de anlayan...

evrimd zeyno_no

• Harbi GencSau lu
  • leti: 589
  • Site puan: 135
Uyumak super bisey yaa cok seviyorum.Kesinlikl 0; margin: 0 -0.6ex 0 -1px;"> e ihtiyacimiz olan en onemli sey ve bunu final haftalarinda daha iyi anliyorum.Hele su ramazan da en guzel nimet.Ohh uyu iftar yaklassin :)

evrimd littesoft

• Bak???????±nan ????????ye
  • **
  • leti: 31
  • Site puan: 0
bazen ???????§???????¶zemedi????????im sorular???????± uykumda  ???????§???????¶zd???????¼???????????????¼m olmu????????tu....???

evrimd eskigunahkar

• Bak???????±nan ????????ye
  • **
  • leti: 48
  • Site puan: 2
ben sabah 5-6 gibi yatar 2-3 gibi kalkar???????±m :-\
utanmad???????±???????????????±n s???????¼rece istedi????????ini yapmakta serbestsin...

evrimd BaRBiE54

• ..::DeRyA::..
  • leti: 2302
  • Site puan: 247
  • !!!..TeK a$k SaKaRya a$kI..!!!
duzenli uyumak cok ???????¶nemli ya...benim uyku duzenimde cok duzensiz... :D zuhaha o yuzden cok uyuyorum ya of
Tek ???????§are bu diyorsan, hadi..bir daha ???????¶ld???????¼relim Beni!
/>Merak etme sensizlikten zor degil bu!
/>Bilmiyorsun Beni en ???????§ok neyin kirdigini!

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments